Rakušanky poslaly americké tenistky do baráže

Praha - Slovenské hráčky dokázaly to, co se nepodařilo těm českým. V rozhodující čtyřhře přehrály Hantuchová s Husárovou švýcarský debl a zajistily tak svému týmu postup do čtvrtfinále Fed Cupu. Jistotu postupu už mají i obhájkyně titulu z Belgie, Španělky a jako vůbec první uspěly i Italky. Velké překvapení se narodilo v Charlotte, kde se Američanky nevzpamatovaly z vyřazení Capriatiové a prohrály s rakouským výběrem. FED CUP: Aktuální výsledky, pavouk, článkyTenistky pokračují ve skvělé jízdě

Itálie - Švédsko 5:0 - postupuje Itálie
Třetí a rozhodující bod v Miláně vybojovala Adriana Serraová-Zanettiová, která porazila Švédku Asu Carlssonovou-Svenssonovou ve dvou setech 6:3 a 7:6. Díky tomuto vítězství a pátečním bodům už budou dlaší zápasy jenom formalitou.

3. zápas: Adr. Serraová-Zanettiová - Carlssonová-Svenssonová 6:3, 7:6 (7:5).
4. zápas: Vinciová - Arvidssonová 6:3, 6:2
čtyřhra: Camerinová, Vinciová - Arvidssonová, Wolfbrandtová 1:6, 6:0, 6:4

Slovensko - Švýcarsko 3:2 - postupuje Slovensko
Slovenské tenistky Daniela Hantuchová a Janette Husárová porazily v závěrečné čtyřhře prvního kola Světové skupiny Fed Cupu v Bratislavě švýcarský pár Patty Schnyderová, Myriam Casanovová ve třech setech a upravily stav na konečných 3:2. Slovensko postoupilo do čtvrtfinále, ve kterém 20. a 21. července přivítá vítěze zápasu Argentina - Francie.

V prvním setu domácí hráčky soupeřky doslova smetly z dvorce. Švýcarky ani jednou neudržely své podání a za 24 minut dostaly 'kanára'. Dobře rozjeté domácí hráčky se však za stavu 5:2 v druhém setu nečekaně zadrhly a v tie-breaku nakonec prohrály 4:7. Závěrečný set pak rozhodla Hantuchová a prvním mečbolem potvrdila za hodinu a 42 minut slovenský postup.

Dvouhry přitom slovenským hráčkám nevyšly. Patty Schnyderová nejprve domácí  jedničku Hantuchovou dvakrát 6:3 a v zápasu prvního kola Světové skupiny Fed cupu snížila vedení Slovenska na 2:1. Poté Myriam Casanovová porazila ve čtvrté dvouhře Henrietu Nagyovou po setech 3:6, 6:3, 6:1 a vyrovnala stav na 2:2. Vše musela rozhodnout závěrečná čtyřhra.

3. zápas: Hantuchová - Schnyderová 3:6, 3:6.
4. zápas: Nagyová - M. Casanovová 6:3, 3:6, 1:6.
čtyřhra: Hantuchová, Husárová - Schnyderová, Casanovová 6:0, 6:7 4:7), 6:3.

Španělsko - Maďarsko 4:1 - postupuje Španělsko
V druhém kole Fed Cupu jsou po Itálii také španělské tenistky. Zkušená Arantxa Sanchezová-Vicariová porazila Zsofii Gubacsiovou hladce 6:0, 6:2 a zvýšila tak svůj rekordní počet vyhraných dvouher v této soutěži na 47. O dvě vítězství méně měla
dosud česká tenistka Helena Suková (Čtěte ZDE). Rozhodující třetí bod pak přidala Magui Sernaová, která zdolala Ritu Kutiovou-Kisovou 6:3 a 6:1.

3. zápas: Sernaová - Kuti-Kisová 6:3, 6:1
4. zápas: Sanchezová-Vicariová - Gubacsiová 6:0, 6:2
čtyřhra: Ruanová-Pascualová, Sanchezová-Vicariová - Gubacsiová,
Kaprosová 7:5, 6:2.

Argentina - Francie 2:3 - Postupuje Francie
Nathalie Dechyová rozhodla o postupu francouzského výběru přes Argentinky. Stejně jako před ní Amelie Mauresmová zvládla bezchybně svou dvouhru, v níž porazila 6:2 a 6:3 Marianu Diazovou- Olivaovou.

3. zápas: Suarezová - Mauresmová 4:6, 3:6
4. zápas: Diazová-Olivaová - Dechyová 2:6, 3:6.
čtyřhra: Fernandezová, Salerniová - Dechyová, Loitová 6:3, 2:6, 6:2.

Německo - Rusko 3:2
3. zápas:  Rittnerová - Dementěvová 6:3, 6:1
4. zápas: Müllerová - Myškinová 6:7 (5:7), 7:6 (7:4), 9:11
čtyřhra: Rittnerová, Weingärtnerová - Dementěvová, Lichovcevová 7:6 (7:1), 6:2.

USA - Rakousko 2:3 - Postupuje Rakousko
Senzaci v Charlotte dokonala Barbara Schwartzová. Ta v nesmírně dramatické bitvě obrátila nepříznivý výsledek a soupeřku, kterou dělily od vítězství jen dva míčky, nakonec udolala. Nad domácím výběrem se vznášel stín sobotního excesu mezi Capriatiovou a kapitánkou Kingovou. Ta týmovou jedničku po ostré hádce vyloučila.

3. zápas:  Shaughnessyová - Schwartzová 6:4, 6:7, 7:9
4. zápas: Selešová - Fauthová 6:3, 6:3
Čtyřhra: Selešová, Raymondová - Maruskaová, Fauthová 6:1, 7:6 (7:4).

Sobotní zápasy: V USA se rodí fedcupová senzace