Roger Federer

Roger Federer | foto: AP

Federer zlomil prokletí, na turnaji Masters v Paříži je poprvé v semifinále

• 9
Je až s podivem, jak dlouho se na tenisovém turnaji série Masters v Paříži Rogeru Federerovi vyhýbal větší úspěch. Bývalá světová jednička se poprvé probila do semifinále až při své osmé účasti na prestižním klání v hale Bercy.

Švýcarský tenista porazil ve čtvrtfinále 6:1, 7:6 Rakušana Jürgena Melzera a v boji o finále narazí na Gaela Monfilse z Francie, který zdolal Brita Andyho Murrayho 6:2, 2:6, 6:3.

Devětadvacetiletý Federer výhrou nad vrstevníkem Melzerem, jenž prožívá životní sezonu, potvrdil výbornou formu z poslední doby. V sobotu bude usilovat o čtvrté finále na turnajích ATP za sebou, přičemž ta poslední dvě v Basileji a Stockholmu vyhrál.

Od Wimbledonu, kde ho nečekaně už ve čtvrtfinále vyřadil Tomáš Berdych, postoupil šestnáctinásobný grandslamový vítěz do sedmého semifinále v řadě.

O druhé finálové místo se utkají Švéd Robin Söderling, jenž porazil v souboji účastníků Turnaje mistrů 7:5, 6:4 Andyho Roddicka z USA, s překvapením turnaje Michaelem Llodrou.

Francouzský hráč po čtvrtečním vítězství nad obhájcem titulu Novakem Djokovičem ze Srbska vyřadil po výhře 7:5, 6:1 Nikolaje Davyděnka z Ruska, jenž o kolo dříve nadělil "kanára" v třetím setu Berdychovi.