Historický pokerový turnaj vyhrál Kypřan. Spraví si Češi chuť na EPT?

Na Eureku v pražském Hiltonu navazuje populární European Poker Tour. Prorazí Češi? | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

10 2012
Terminologií převzatou ze závodů ovládl Kypřan Menikos Panagiotou pokerový turnaj Eureka Poker Tour 2012 stylem start-cíl. V nedělním finále nad soupeři jasně dominoval a k titulu šampiona si přilepší o skoro tři a půl milionu korun. Letošní pražská zastávka byla rekordní a historické maximum je ohroženo také v případě European Poker Tour (EPT).

Deset lidí s kyperskou vlajkou postávalo kolem finálového stolu v pražském hotelu Hilton. Dlouho do noci napjatě sledovali, jak si vede jejich kamarád Menikos Panagiotou v karetním souboji s těmi nejlepšími hráči Eureky.

Když devětadvacetiletému Kypřanovi stačil pár sedmiček proti Robertu Vukovičovi z Chorvatska k vítězství, Panagiotouovi přátelé vybuchli radostí. "Moji přátelé mi byli velkou oporou. Hodně mi jejich přítomnost pomohla. Především psychicky samozřejmě," řekl spokojený šampion.

Panagiotou si domů odveze skleněnou trofej ve tvaru loga pořádající společnosti PokerStars.net a také finační prémii ve výši 137 100 eur. Kypřan od začátku soupeře na finálovém stole převyšoval, sítem turnaje se dostal do závěrečného klání jako chipleader a tam vyřadil šest ze sedmi protihráčů.

Eureka a EPT 2012 v Praze

Přečtěte si všechno o pokerových turnajích v hlavním městě.

Nejlepší Češi byli v první dvacítce - jedenáctý Petr Targa získal 7 900 eur (v přepočtu téměř 200 tisíc korun), Daniel Havlík na patnáctém místě bere 4 700 eur (zhruba 118 tisíc). Na placených pozicích skončil i Petr Gajdoš. Domácím hvězdám v čele s Martinem Staszkem se však nedařilo.

Povedený byl pražský turnaj série Eureka Poker Tour hlavně pro organizátory. Ve dvouleté historii nebyl žádný jiný hlavní turnaj úspěšnější, co se týká počtu přihlášených hráčů. Letos je jich registrovalo 652, což je skoro dvakrát víc než loni.

"Jsem z toho čísla nadšený. Je velká šance, že se celý festival největší pokerovou akcí v historii České republiky," řekl ředitel turnaje Edgar Stuchly. Připomíná, že na Eureku hned navazuje na stejném místě hlavní turnaj populární sérii European Poker Tour.

V Praze se koná už pošesté a první den vyvolal zájem 336 pokerových hráčů z celého světa. V pondělí se mají možnost přihlásit další lidé. Vstupní částka je 5 300 eur.

EPT je zároveň příležitost pro nejlepší Čechy, aby konečně prorazili. Na dvou dalších turnajích v domácím prostředí příliš nezářili. Už však vypadli třeba Jan Škampa nebo Martin Kabrhel. Jak si povede Staszko?

Autor:
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Koučem hokejistek v Americe. Klení povoleno, vztahy přísně zakázány

Kluka z Ostravy očaroval New York, kde natrefil na pozoruhodnou práci. Ivo Mocek koučuje tým Metropolitan Riveters v...

  • Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to tenistovi Tomáši...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i statisícové částky....

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském hokeji vyjádří tak,...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli více než miliardu...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz