Britský sázkař nechal tiket charitě. Díky Federerovi vydělala miliony

Britský sázkař Nick Newlife (na snímku) se výhry nedočkal, zemřel v roce 2009. | foto: Daily Mail

9 2012
Tenis možná nikdy nehrál, přesto se Nick Newlife stal jedním z hrdinů letošního Wimbledonu. Britský sázkař v roce 2003 vsadil 1 520 liber na to, že Roger Federer sedmkrát ovládne Wimbledon. Letos jeho tiket konečně vyhrál - a britská charitativní organizace Oxfam je díky němu bohatší o víc než 100 000 liber (přes 3 miliony korun). Výhru jí Newlife, který před třemi lety zemřel, odkázal jako dědictví.

Podivínský gambler z malé vesnice Tackley prý osobně do sázkových kanceláří příliš nechodil a o výpomoc při své sázkařské vášni žádal své přátele a sousedy. "Jednou za mnou přišel, zda bych mu nepomohl nainstalovat počítač, jelikož chtěl uzavřít nějaké dlouhodobé sázky. Prý pro charitu," řekl jeden z jeho sousedů Gavin Cowan v rozhovoru pro deník Daily Mail.

ŠŤASTNÁ SEDMIČKA. Roger Federer slaví sedmý wimbledonský titul, který ho...

Roger Federer

Rogera Federera si britský sázkař oblíbil a v sázkové kanceláři William Hill uzavřel dvě dlouhodobé sázky. Na to, že Švýcar získá čtrnáct grandslamových titulů, vsadil 250 liber - a vyhrál 16 750 liber. Na sedm wimbledonských triumfů Federera vsadil pak dokonce 1 520 liber, což při kurzu 66:1 garantovalo výhru přes 100 000 liber.

"Pan Newlife nám sdělil, že ve Federerovi identifikoval budoucího několikanásobného vítěze Wimbledonu a chtěl na něj uzavřít dlouhodobou sázku, což jsme mu rádi umožnili," řekl Graham Sharp, mluvčí sázkové kanceláře. "Byla to jedna z nejpozoruhodnějších sázek, jakou jsme kdy přijali. A teď je to jedna z mála příležitostí, kdy se smějeme, když musíme vyplácet výhru."

Sumu 101 840 liber odešle sázková kancelář na konto jedné z největších britských charitativních organizací Ofxam. Nick Newlife, který v roce 2009 zemřel, jí totiž odkázal veškerý majetek včetně tiketu.

"Dědictví tvoří přibližně deset procent našich celkových příjmů od jednotlivců. Tento případ potvrzuje, že můžou mít různou podobu a velikost," řekl Stuart Fowkes, mluvčí Oxfamu. Jak přesně charitativní organizace, která má projekty v 98 zemích světa, peníze využije, zatím neupřesnil.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Najdete na iDNES.cz