Ústecký boxer zlatý v Dánsku

• 1
Kodaň - Vítězem prestižního mezinárodního turnaje Copenhagen Box Cup v dánském Roskilde se ve váze do 64 kg stal český reprezentant Martin Halaš. Ústecký boxer nejprve porazil domácího Aboullu 17:12, v semifinále poté vyhrál nad Rumunem Avramescem, jenž byl ve druhém kole diskvalifikován za údery pod pas.

V duelu o prvenství pak Halaš porazil Nafila Hichama z Maroka 21:14.

"První kolo nemělo velké tempo, náš reprezentant si držel soupeře na distanc. Od druhého kola začal Marokánec pod vidinou tříbodové ztráty útočit. Halaš jej ale dobře kontroval a s přehledem udržel vedení až do konce," řekl reprezentační šéftrenér Svatopluk Žáček.

Z dalších reprezentantů podlehl Fáber (51 kg) v prvním kole Alexandarovi z Bulharska až na pomocné body 58:62. Deszkasz (69 kg) nestačil v zápase o bronz na bývalého mistra světa a Evropy Gajdalova z Ruska, podlehl 9:28 na body.

"Rus byl technicky i takticky lepší, vyzrálejší. Deszkasz bojoval, ale na soka prostě neměl," uvedl Žáček.

K boji o bronz měl nastoupit v kategorii do 75 kilogramů Adámek, po první bitvě si však stěžoval na bolesti zad a turnajový lékař ho k utkání nepustil.