Momentka z teqballového zápasu mezi českou a německou dvojicí

Momentka z teqballového zápasu mezi českou a německou dvojicí | foto: EPA, Profimedia.cz

Češi na Evropských hrách na medaili v teqballu nedosáhli, jsou čtvrtí

• 0
Český pár Lukáš Flaks a Gabriela Zachová na Evropských hrách v Krakově na medaili ze smíšené čtyřhry v teqballu, fotbalové obdobě stolního tenisu, nedosáhl. V utkání o bronz prohrál 6:12 a 10:12 s domácí dvojicí Marek Pokwap, Alicja Bartnická. Zlato získali Maďaři.

Flaks se Zachovou nejprve ovládli základní skupinu před Portugalskem, Dánskem a Německem. Ve čtvrtfinále porazili 2:1 Arménii a v semifinále podlehli 7:12 a 10:12 Maďarsku.

V souboji o třetí místo dvakrát zdramatizovali druhý set, v jehož úvodu prohrávali 0:6, ale po vyrovnání na 10:10 prohráli závěrečné dvě výměny. „Řekli jsme si, že jdu dát dvě esa a zakončím set. Bohužel to nevyšlo,“ litoval Flaks.

Ve čtvrtek se uskutečnily turnaje ve dvouhrách. Iva Buřvalová došla do čtvrtfinále, Petr Bubniak skončil už v základní skupině. Kvůli nepříznivé předpovědi počasí na sobotu, kdy má pršet, se už v pátek večer od 19 do 22 hodin rozehrají soutěže v klasických čtyřhrách. V nich se představí Bubniak s Flaksem a Buřvalová se Zachovou.