Svorada opět těžil ze spurtu

V a s t o - Rus Dmitrij Konyšev vyhrál šestou etapu cyklistického závodu Giro d'Italia, která vedla z Peschici do Vasta a měřila 160 kilometrů. Druhý skončil Nizozemec Jeroen Blijlevens, jako třetí projel cílem domácí závodník Gabriele Missaglia. Český cyklista Ján Svorada vybojoval ve spurtu v cílové rovince sedmé místo. Růžový trikot vedoucího jezdce udržel Ital Matteo Tosatto. Jan Hruška zůstal šestý se ztrátou 31 sekund.

Jan Hruška zůstal šestý se ztrátou 31 sekund. Šestá etapa vedla při pobřeží a peloton tentokrát nemusel absolvovat žádné náročnější stoupání. Stejně jako ve čtvrtek i dnes komplikoval cyklistům život silný protivítr. Peloton jel hodně pomalu a do cíle ve Vastu dorazil o hodinu později, než se předpokládalo.

O jediný vážnější únik v etapě se postaral Maximilian Sciandri z Velké Británie. Jezdec stáje Lindy McCartneyové měl v jednu chvíli náskok 21 sekund, čtyři kilometry před cílem jej však znovu pohltilo hlavní pole.

Čtyřiatřicetiletý Konyšev nasadil ke spurtu dvě stě metrů před cílem a dojel si pro svůj první letošní etapový vavřín. "Poslední metry byly do kopce. V nohách už jsem cítil únavu, ale přinutil jsem se zabrat," vylíčil dojezd šesté etapy ruský cyklista.

Sobotní sedmá etapa vede z Vasta do Terama, měří 182 kilometrů a obsahuje několik stoupání.

Výsledky - 6. etapa (160 km):1. Konyšev (Rus.) 4:42:49 hod., 2. Blijlevens (Niz.),
3. Missaglia, 4. Fontanelli, 5. Di Biase (všichni It.), 6. McGee (Austr.), 7. Svorada (ČR), 8. Duma (Ukr.), 9. De Jongh, 10. Vierhouten (oba Niz.) všichni stejný čas, ...28. Padrnos, 92. Hruška, 113. Kadlec (všichni ČR) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Tosatto 30:11:23 hod., 2. Moreni (oba It.) -3, 3. Cataluna (Šp.) -14, 4. Noe -25, 5. Di Luca (oba It.), 6. Hruška (ČR), 7. Savoldelli (It.), 8. Buenahora (Kol.) všichni -31, 9. Belli (It.) -35, 10. Rubiera (Šp.) -37, ...45. Padrnos -1:35, 115. Svorada -31:00, 116. Kadlec - 31:42.

Vítěz šesté etapy Giro d Italia Dmitrij Konyševa z Ruska přespurtoval Nizozemce Blijlevense