Čeští hokejisté oslavují triumf v Naganu

Čeští hokejisté oslavují triumf v Naganu | foto: Profimedia.cz

Sportovní zážitek dvacetiletí: jednoznačně hokejové zlato z Nagana

• 20
Jaký je největší sportovní zážitek českých fanoušků za posledních 20 let? Jednoznačně olympijské zlato hokejistů z Turnaje století v Naganu 1998. V anketě Česká sportovní dvacítka dostala tato událost přes dvacet tisíc hlasů.

O vítězství party kolem trenéra Hlinky, kapitána Růžičky či fenomenálního brankáře Haška nebylo pochyb. Z celkem 77 067 hlasů získalo Nagano víc než čtvrtinu.

Slavné příběhy

Připomeňte si všech 20 nominovaných událostí

O druhé místo svedly těsný boj na webových stránkách www.20let.cz zlaté úspěchy rychlobruslařky Martiny Sáblíkové ze zimních her ve Vancouveru a hattrick hokejistů z mistrovství světa na přelomu tisíciletí.

O necelých 500 hlasů nakonec druhou příčku v anketě vybojovala ledová královna z Vysočiny, hokejový hattrick skončil bronzový.

S odstupem tří tisíc hlasů byly na čtvrtém místě oceněny famózní výkony legendárního oštěpaře Jana Železného.

Finále z Nagana

Česká televize odvysílá finále turnaje v Naganu v pátek 24. června ve 22 hodin na ČT4.

Světový rekordman po zisku stříbra ze Soulu 1988 nenašel na následujících třech olympiádách ve své disciplíně přemožitele.

Pátý v divácké anketě skončil zážitek ze sledování jízdy hokejistů na mistrovství světa v Německu 2010.

Podceňovaný tým, který na poslední chvíli odvracel hrozící blamáž v podobě neúčasti v play-off, se nakonec s nástrahami vyřazovacích bojů popral nejlépe a po těsné finálové výhře nad Ruskem vybojoval pro Česko šesté zlato v jeho samostatné éře.