Rakousko zachránily sjezdařky

V a l d' I s e r e, S v a t ý M o - ř i c - Poprvé v sezoně Světového poháru neskončil žádný rakouský lyžař mezi nejlepšími třemi.
ř i c - Poprvé v sezoně Světového poháru neskončil žádný rakouský lyžař mezi nejlepšími třemi. V sobotním sjezdu zářili překvapivě Italové: po dvanácti letech obsadili všechny stupně vítězů, nejvýš vyskočil - poprvé v kariéře - Alessandro Fattori. "Vítr někomu pomohl, někomu ne. Před začátkem jsem sledoval, jak se vítr zvedá. Těsně před mým startem se však utišil," řekl druhý Kristian Ghedina. Hermann Maier, první lyžař celkového pořadí, měl černý víkend. V sobotním sjezdu až šestnáctý, z nedělního obřího slalomu byl diskvalifikován, protože podle rozhodčích nedokončil v limitu prohlídku trati před závodem. Marně se rakouská výprava odvolávala. Závod vyhrál Michael von Grünigen ze Švýcarska díky perfektní jízdě ve druhém kole. O pozdvižení se ovšem postaral Bode Miller. Po prvním kole jedenadvacátý Američan předvedl ve druhém strhující jízdu a protlačil se na třetí místo. Co pokazili rakouští sjezdaři, napravily jejich týmové kolegyně. V sobotním sjezdu se už už radovaly z prvního pětinásobného triumfu od roku 1973, než se na třetí místo prodrala Kanaďanka Emily Brydonová se startovním číslem 44. Nejrychlejší čas zajela Brigitte Obermoserová, pro niž to bylo teprve druhé prvenství v kariéře. O den později už byla úspěšnější Renate Götschlová, v sobotu druhá. Její triumf byl jubilejní, získala pro Rakousko 500. vítězství ve Světovém poháru.