Podzimními mistry jsou ragbisté Říčan

• 1
Praha - V čele extraligové tabulky přezimují s náskokem čtyř bodů ragbisté Říčan. Úřadující šampioni porazili v dnešní dohrávce osmého kola nováčka z Petrovic 33:5 a udrželi si jako jediní v dosavadním průběhu sezony neporazitelnost.

Pražský tým se v posledním duelu před čtyřměsíční zimní přestávkou ujal na domácím hřišti u Botiče v 10. minutě vedení 5:0, pak už se ale prosazovali jen hosté. "Dovedeme leccos vymyslet, vtipně zaútočit, ale neumíme dost dobře bránit, a to v takových utkáních rozhoduje," řekl po utkání trenér Petrovic Jaromír Kourek.

Kouč Říčan Marek Valeš si pochvaloval především to, že jeho svěřenci za celý podzim ani jednou neprohráli. "To je důležité, i když v posledních utkáních jsme nehráli v optimální sestavě a museli jsme improvizovat," uvedl.

Na posledním místě tabulky za Petrovicemi zůstal Havířov, který dnes podlehl Vyškovu 18:32.