Obhájce je opět v čele

L o n d ý n - Teddy Sheringham přispěl dvěma góly k výhře Manchesteru nad Leicesterem 3:0 a velkou měrou se zasloužil o návrat fotbalistů z Old Trafford na první místo tabulky anglické ligy.
Teddy Sheringham přispěl dvěma góly k výhře Manchesteru nad Leicesterem 3:0 a velkou měrou se zasloužil o návrat fotbalistů z Old Trafford na první místo tabulky anglické ligy. Leicester, který před zápasem s obhájcem titulu dosud jako jediný v soutěži neprohrál, na soupeře nestačil. Sheringham skóroval po přesných centrech irského zadáka Denise Irwina. Arsenal vydřel výhru nad Aston Villou, ta dohrávala přitom v deseti. Liverpool proti Derby County přišel po sedmnácti minutách o Michaela Owena, který byl po srážce s obráncem Chrisem Riggotem s krvácejícím zraněním hlavy převezen do nemocnice kvůli podezření na otřes mozku. Přesto nad nejhorším celkem anglické ligy zvítězil vysoko 4:0. Owena dokonale nahradil Emile Heskey, jenž vstřelil tři branky. Výhru korunoval v 79. minutě Patrik Berger, který ranou z patnácti metrů překonal gólmana Pooma. Vladimír Šmicer se po zranění vrátil do sestavy Liverpoolu, v 81. minutě přišel na hřiště místo Barmbyho.

Výsledky 9. kola: Arsenal - Aston Villa 1:0 (61. Henry), Coventry - Tottenham 2:1 (12. Aloisi, 26. Eustace - 53. Rebrov), Everton - Southampton 1:1 (81. z pen. Ball - 76. Dodd), Ipswich - West Ham 1:1 (5. Stewart - 72. Di Canio), Sunderland - Chelsea 1:0 (63. z pen. Phillips), Leeds - Charlton 3:1 (73. a 90. Viduka, 38. Smith - 84. Jensen), Leicester - Manchester United 0:3 (37. a 55. Sheringham, 90. Solksjaer), Manchester City - Bradford 2:0 (30. Dickov, 45. Haaland), Derby - Liverpool 0:4 (17., 54. a 67. Heskey, 79. Berger), Middlesbrough - Newcastle se hraje dnes.

1. Manch. U. 9 5 3 1 23:8 18
2. Arsenal 9 5 3 1 15:9 18
3. Leicester 9 4 4 1 7:5 16
4. Liverpool 9 4 3 2 16:13 15
5. Leeds 8 4 2 2 14:10 14
6. Newcastle 8 4 1 3 8:7 13
7. Aston Villa 8 3 3 2 11:8 12
8. Ipswich 9 3 3 3 12:11 12