Nový Zéland se v úvodu trápil, pak zářil

Melbourne - Šestnáct minut se favorit favoritů trápil proti outsiderovi, přesto i desátý zápas na světovém šampionátu ragbistů skončil bez překvapení. V australském Melbourne hráčům Nového Zélandu dlouho odolávala Kanada, která nakonec prohrála pro ni přijatelným výsledkem 68:6. "Odvedli jsme dobrou práci, ale proti obětavému soupeři jsme se nadřeli," řekl John Mitchell, kouč Nového Zélandu. Vítězové položili deset pětek.

Novozélanďané od začátku obléhali soupeřovo brankoviště, ale proti pevné obraně se nemohli prosadit. Neuklidnil je ani kopáč Carter, který ve třetí minutě neproměnil trestný kop ze 40 metrů.

Kompletní los a výsledky ZDE

Kanaďané dokonce po chybě pilíře Thornea vyrazili do útoku, ale v soupeřově "dvaadvacítce" se dopustili předhozu a křídlo Ralph z brejku položil první pětku zápasu.

Vzápětí sice Kanada snížila trestným kopem, ale do konce půle to bylo od ní vše. Naopak Novozélanďané se do přestávky probili do soupeřova brankoviště ještě třikrát.

Jak se na mistrovství světa boduje

Vítězství = 4 body, ale pokud tým položí čtyři a víc pětek dostane za výhrů bodů pět

Remíza = 2 body

Porážka = 0 bodů, ale pokud tým prohraje o 7 a méně bodů dostane bod

Hrdinou zápasu se stal Mils Muliaina. Novozélandské křídlo položilo čtyři pětky, tři ve druhé půli. Druhé křídlo Ralph a vazač So'oialo byli úspěšní dvakrát.

Právě Ralph hraje na místě, které v reprezentaci už osm let patří Jonahu Lomuovi. Jeden z nejlepších ragbistů světa se však turnaje zúčastni nemůže kvůli dlouhodobému onemocnění ledvin. I tak v hledišti při zápasech Nového Zélandu vlají transparenty na jeho podporu.

Nový Zéland - Kanada 68:6 (28:3)
Body:
Muliaina 20, Carter 18 (všechno kopy po pětkách), Ralph, So'oialo po 10, Meeuws, Nonu po 5 - Barker 6. Pětky: 10:0.

5. Kanada                   2 0 0 1 16:109 0

Ragbisté Nového Zélandu těsně před zápasem s Kanadou předvádějí svůj tradiční tanec Haka.

Témata: Anglie, Melbourne, Ragby