Závod žen na 3 000 metrů
První závod žen na mistrovství světa 2015 v Heerenveenu je u konce. Pro Českou republiku dopadl nejlépe, jak mohl. Martina Sáblíková potřetí ovládla na světovém šampionátu závod na tři kilometry. Ode mne je to vše, přeji hezký zbytek dne a budu se těšit u dalšího on-line přenosu.
Konečné pořadí: 1. Sáblíková (ČR), Wüstová (Niz.), Jolingová (Niz.)
Martina Sáblíková Sáblíková se raduje společně s trenérem Novákem. Teď mává fanouškům, kteří ji přijeli podpořit do Heerenveenu.

Průběžné výsledky

JménoVýsledek
1Martina Sáblíková (ČR)4:02,17
2Ireen Wüstová (Niz.)4:03,46
3Marije Jolingová (Niz.)4:05,51
4Jorien Voorhuisová (Niz.)4:05,76
5Claudia Pechsteinová (Něm.)4:05,95
6Bente Krausová (Něm.)4:09,75
Martina Sáblíková Svěřenka trenéra Petra Nováka protla cílovou čáru v čase 4:02,17. Nyní objíždí jako trojnásobná mistryně světa na trati 3 000 metrů oslavné kolečko.
Martina Sáblíková Česká závodnice Martina Sáblíková je potřetí v kariéře mistryní světa!
Martina Sáblíková Sáblíková v předposledním okruhu stáhla ztrátu o jednu vteřinu!
Tři kola před koncem stále vede Wüstová. Náskok má více jak vteřinu.
Tak, jak je zvykem, začala rychleji nizozemská rychlobruslařka Wüstová.
Martina Sáblíková Největší souboj je tady! Nizozemská obhájkyně titulu Ireen Wüstová prohrála s Martinou Sáblíkovou poslední tři vzájemné souboje na 3 000 metrů. Jak si povedou poslední dvě závodnice dnes?
Je to jasné, domácí závodnice Jolingová už má jistou medaili, neboť legendární Claudia Pechsteinová je v cíli v čase 4:05,95. Řadí se tak na třetí místo. Na druhé dráze jela v předposlední dvojici Ivanie Blondinová, ta je průběžně pátá (4:09,85).
Předposlední dvojicí, jež se vydá do závodu mistrovství světa na 3 000 metrů, bude aktivní legenda Claudia Pechsteinová z Německa a Ivanie Blondinová z Kanady.
Na stupně vítězů se v tuto chvíli dostaly Voorhuisová, která je na druhém místě v čase 4:05,76, a hned za ní na třetí příčce je její soupeřka v osmé dvojici Bente Krausová (4:09,75).
A jak si dnes povedou domácí Jorien Voorhuisová a Němka Bente Krausová? Tyto dvě závodnice právě vstoupily do závodu.
Máme tu novou vedoucí závodnici. Domácí Marije Jolingová finišovala už s velmi slušným časem 4:05,51. Přestože Němka Olga Grafová zaostává o téměř pět vteřin (4:10,32), tak je druhá.
Martina Sáblíková Martina Sáblíková už je uprostřed oválu, plně se koncentruje na závod.
Dnes poprvé se opakoval start. Závodnice se vydaly na trať na druhý pokus.
Na startu připraveny vstoupit do závodu už jsou rovněž Olga Grafová z Ruska a Marije Jolingová z Nizozemska.
Ida Njatunová se dostala na třetí místo. Na tabuli v heerenveenské hale svítí vedle jejího jména čas 4:12,00. Nana Takagiová je průběžně desátá (4:17,21).
Po přestávce se vydá na nizozemskou trať v Heerenveenu Japonka Nana Takagiová a Norka Ida Njatunová.
Ještě než odstartuje druhá polovina závodu na 3 000 metrů, pojďme si zrekapitulovat první polovinu. Nejlépe si zatím vedly Polka Zlotkowská (4,11,04) a Ruska Chernonová (4:11,82). Další rychlobruslařky zaostávaly s daleko větší ztrátou.
Následuje krátká pauza, během níž bude probíhat úprava ledové plochy.
Kimová se dnes hodně natrápila. Do cíle dojela až v čase 4:17,82 a tento výsledek ji poslal na devátou příčku. Zato na druhé místo poskočila Ruska Chernovová. Časem 4:11,82 nestačila zatím pouze na Zlotkowskou.
Čtvrtou dvojicí, která se vydá do závodu mistrovství světa na 3 000 metrů, je Anna Chernovová z Ruska a Bo-Reum Kimová z Koreje.
Výrazně posunula vedoucí čas Luiza Zlotkowská, když protnula cílovou čáru v čase 4:11,04. Druhé místo zaujala její soupeřka v druhé dráze, Japonka Ayaka Kikuchiová, jež se zapsala do výsledků časem 4:14,61.
Připraveny vydat se do závodu už jsou další rychlobruslařky: Polka Luiza Zlotkowská a Japonka Ayaka Kikuchiová.
A máte tu novou vedoucí závodnici! Na první místo se dostala časem 4:14,90 Ruska Natalya Voroninová. Její soupeřka z Polska, Katarzyna Wozniaková, se průběžně zapsala na páté místo (4:15,75).
Startovní výstřel poslal na trať Polku Katarzynu Wozniakovou a Rusku Natalyi Voroninovou.
V souboji mezi čínskou reprezentantkou Zhaovou a italskou závodnici Lollobrigidovou zvítězila druhá jmenovaná. Nicméně časem 4:15,47 zaostává za prvními dvěma rychlobruslařkami, které závod rozjely, a je tedy třetí. Zhaová dojela do finiše v čase 4:18,25.
Na startu už je druhá dvojice: Xin Zhaová z Číny a Francesca Lollobrigidová z Itálie.

Najdete na iDNES.cz