Brazilská dálková plavkyně Ana Marcela Cunhaová v závodě na 25 kilometrů.

Brazilská dálková plavkyně Ana Marcela Cunhaová v závodě na 25 kilometrů. | foto: Reuters

Brazilská plavkyně Cunhaová vyhrála na MS závod na 25 km a získala třetí medaili

• 0
Brazilka Ana Marcela Cunhaová získala na mistrovství světa v Budapešti titul v dálkovém plavání v závodě na 25 km. Třicetiletá olympijská šampionka z Tokia vybojovala medaili v každém ze tří individuálních startů v jezeře Lupa, po pondělní úspěšné obhajobě zlata na 5 km vybojovala ve středu na dvojnásobné trati bronz. V těsném finiši tentokrát porazila v čase 5:24:15,00 Němku Leu Boyovou a Sharon Van Rouwendaalovou z Nizozemska.

Závod mužů na nejdelší trati dnes v Maďarsku v obrovském vedru přes 37 stupňů, v němž se teplota vody vyšplhala na 28 stupňů, vyhrál v čase 5:02:21,50 Ital Dario Verani. V závěrečném spurtu překazil útok Axela Reymonda na vytrvalecký hattrick, Francouz se po zlatech z let 2017 a 2019 musel tentokrát spokojit se stříbrem. Bronz získal domácí Peter Galicz.