Ben Volavola (vlevo) z Fidži se pokouší zastavit Garetha Daviese z Walesu.

Ben Volavola (vlevo) z Fidži se pokouší zastavit Garetha Daviese z Walesu. | foto: Reuters

Velšští ragbisté míří za postupem, Francouzi už ve čtvrtfinále MS jsou

• 20
Prvními čtvrtfinalisty mistrovství světa v ragby se stali Francouzi, kteří porazila Kanadu 41:18 a vyhráli i svůj třetí zápas. Navíc si připsali důležitý bonusový bod za pětky, kterých položili celkem pět.

Blízko k postupu ze skupiny jsou i ragbisté Walesu, kteří rovněž potřetí zvítězili, když zdolali Fidži 23:13. Jisté čtvrtfinále mohou mít už v sobotu, pokud Austrálie porazí Anglii, která by tím pádem o vyřazovací část domácího turnaje přišla.

I když Wales přišel na šampionátu kvůli zraněním již o osm hráčů, potvrzoval roli favorita a v poločase hlavně díky pětkám Garetha Daviese a Scotta Baldwina vedl 17:6. Fidži se povedlo snížit na rozdíl čtyř bodů poté, co Vereniki Goneva zakončil pětkou parádní akci týmu, který přešel přes zhruba 60 metrů hřiště.

Domácí reprezentaci v Cardiffu pojistil výhru Dan Biggar, jenž se svými kopy postaral o 13 bodů. Wales zakončí základní skupinu 10. října utkáním s Austrálií.

Francouzi stihli položit tři pětky už do poločasu, po kterém vedli 24:12. Kanadu definitivně zlomili až po přestávce, kdy se zasloužili o další pětky Pascal Pape a Remy Grosso, jenž si odbyl úspěšný debut na mistrovství světa.

Opora Francie Frédéric Michalak proměnil čtyři kopy po pětkách, navíc přidal dva trestné kopy a se 136 body se stal nejproduktivnějším hráčem své země v historii světových šampionátů. Poražení Kanaďané dohrávali zápas ve čtrnácti bez potrestaného Nanyaka Daly.