Koukal měl mečboly, ale vypadl

Praha - Ve čtvrtfinále turnaje kategorie super satellite skončily naděje squashisty Jana Koukala. Turnaj pojmenovaný Hi-Tec a Dunlop Czech Open 2003, který se hraje v Praze na Strahově. I se zraněnou nohou měl Koukal proti Drakenbergovi ze Švédska čtyři mečboly, ale nakonec prohrál 2:3 na sety. V akci dotované 6000 dolarů vedl Koukal 2:1 na sety a měl od stavu 14:11 čtyři mečboly. "Byla to smůla. Při posledním mečbolu mu navíc praskla struna a v pátém setu odešel kvůli zranění fyzicky," řekl ředitel turnaje a Koukalův manažer Tomáš Cvikl.

Koukal, 71. hráč profesionálního žebříčku PSA, se čtrnáct dnů potýká s nataženým stehenním svalem. Na nedávném mistrovství Evropy družstev dva zápasy skrečoval, ale v Praze nastoupil. V prvním kole ještě dokázal splnit roli favorita a jako třetí nasazený zdolal Francouze Elriania, i když prohrával 1:2.

Koukal neobhájil loňské semifinále, ale protože se pražský turnaj zařazený do seriálu PSA hraje s dvojnásobnou dotací a je ve vyšší kategorii, získal do žebříčku více bodů než loni. Další čeští hráči neuspěli. Divokou kartu do hlavní soutěže dostal Martin Štěpán, ale v prvním kole prohrál hladce s druhým nasazeným Anjemou z Nizozemska.

"Nepředvedl se nijak pozitivně. Rozdíl byl na kurtě vidět," řekl Cvikl. V kvalifikaci vypadli tři čeští squashisté Jakub Stupka, Miloš Pokorný a Jan Žemlička.  Jedničkou turnaje je Angličan Peter Genever, který byl v době přihlášek do Czech Open na 47. místě světového žebříčku. "Měl by vyhrát," mínil Cvikl.

Z 1. kola: Koukal (3-ČR) - Elriani (Fr.) 3:2 (16, -16, -8, 12, 13), Anjema (2-Niz.) - Štěpán (ČR) 3:0 (5, 8, 8).
Čtvrtfinále: Drakenberg (6-Švéd.) - Koukal 3:2 (-12, -8, 9, 14, 4), Genever (1-Angl.) - Mansi (Egypt) 3:0 (3, 10, 4), Ross (Angl.) - Bhattacharya (Ind.) 3:0 (8, 4, 11), Handley (7-Angl.) – Anjema 3:0 (5, 8, 8).