Korbel vypadl už v osmifinále

• 2
Záhřeb - Český reprezentant Petr Korbel podlehl v osmifinále mistrovství Evropy ve stolním tenisu Řekovi Kalinikosu Kreangovi po velkém boji 2:4. Korbel tak v Záhřebu neobhájí bronzovou medaili z minulého evropského šampionátu v Brémách. Český stolní tenista přitom začal osmifinálové utkání aktivněji a celkem hladce vyhrál první set 11:5. V dalších dvou sadách vydržel vyrovnaný stav až do dramatické koncovky, v níž byl pokaždé úspěšnější Kreanga. Ve čtvrtém dějství měl Korbel dva setboly, ale štěstí opět přálo soupeři.

Český reprezentant dále bojoval, snížil na 2:3, ale v šesté sadě neudržel vedení 9:7 a riskantně hrající Kreanga dovedl zápas do vítězného konce.

"Byl to velký boj. Podle vzájemných zápasů obou hráčů byl Kreanga mírným favoritem, ale Petr hrál velice dobře. Škoda setbolů v pátém setu, chtělo to více štěstí. Kreanga hraje za každého stavu riskantní míčky a dnes byl zkrátka v tomto vyrovnaném utkání o chloupek lepší," uvedl reprezentační trenér Jiří Chudík.

V osmifinále čtyřhry mužů skončilo účinkování českých stolních tenistů na mistrovství. Poslední zástupci České republiky Petr Korbel s Markem Kláskem prohráli s bělorusko-belgickou dvojicí Vladimir Samsonov, Jean-Michel Saive hladce 0:3 na sety. Čeští reprezentanti dokázali s favorizovaným párem držet krok pouze v prvním setu. V dalším průběhu utkání již neměli nejmenší šanci na úspěšný výsledek.

Dvouhra mužů, osmifinále:
Kreanga (Řec.) - Korbel (ČR) 4:2 (-5, 10, 8, 15, -4, 9), Samsonov (Běl.) - Hakansson (Švéd.) 4:0, Primorac (Chorv.) - Vlotinos (Řec.) 4:1, Waldner (Švéd.) - Keen (Niz.) 4:2, Karlsson (Švéd. ) - J. M. Saive (Belg.) 4:0, Schlager (Rak.) - Ščetinin (Běl.) 4:3, Bentsen (Dán.) - Eloi (Fr.) 4:2, Boll (Něm.) - Kusinski (Pol.) 4:0.

Čtyřhra - osmifinále:
Samsonov, J. M. Saive (Běl./Belg.) - Korbel, Klásek (ČR) 3:0 (8, 5, 8).

Smíšená čtyřhra - finále: Blaszczyk, Ni Sia-Lian (Pol./Luc.) - Karakaševič, Garkauskaiteová (Jug./Lit.) 4:0 (8, 5, 3, 8).

Samsonov, J. M. Saive (Běl./Belg.) - Korbel, Klásek (ČR) 3:0 (8, 5, 8)

Čtvrtfinále dvouhry žen: Borošová (Chorv.) - Ganinová (Rus.) 4:0 (9, 10, 10, 11), Tóthová (Maď.) - Liou Ťia (Rak.) 4:2 (-6, 15, 7, 4, -6, 9), Bátorfiová (Maď.) - Steffová (Rum.) 4:3 (9, -8, 8, -4, -8, 6, 9), Ni Sia-lian (Luc.) - Vikt. Pavlovičová (Běl.) 4:1 (-10, 7, 7, 8, 9).

Čtvrtfinále čtyřhry muži: Eloi, Chila (Fr.) - Jindrak, Schlager (Rak.) 4:3, Keen, Heister (Niz.) - Samsonov, J. M. Saive (Běl./Belg.) 4:3, Blaszczyk, Krzeszewski (Pol.) - Grujič, Karakaševič (Jug.) 4:2, Fejer-Konnerth, Boll (Něm.) - Bentsen, Tugwell (Dán.) 4:0.