Domácí hráli jen poločas

-
Osmnáctiletému olomouckému záložníkovi Davidu Kobylíkovi, který dvanáct minut před koncem netrefil opuštěnou drnovickou branku poté, kdy gólman Vaniak jen ztlumil Vlčkův střílený centr, mohou nakonec domácí děkovat za zisk tří bodů. Přitom v prvním poločase to vypadalo, že Drnovice soupeře jasně převálcují. Začali sebevědomě, svou typickou hrou krátkých narážeček téměř nepůjčili hostům míč. Dvakrát v úvodních deseti minutách vyškrábl olomoucký gólman balon zpod břevna, na ránu nejlepšího drnovického střelce, kterého nechala hostující obrana v 16. minutě úplně volného deset metrů před brankou, však nedosáhl. Domácí měli i potom převahu, soupeř poprvé zahrozil ve 33. minutě. Zdráhalovu hlavičku brankář Vaniak vyrazil a Vlček dorážel zblízka vedle. Krátce po přestávce mohl rozhodnout Tuma, řítil se sám na Bureše, ale napálil míč jen do něho. "Víc jsme domácím nedovolili, v závěru jsme je přinutili odkopávat míče do hlediště. Asi jsme si zasloužili bod," hodnotil olomoucký trenér Petr Žemlík.

Branky: 16. Tuma. Rozhodčí: Helebrant. ŽK: Holeňák - Nečas, Kovář. Diváků: 5126. Poločas: 1:0.

Drnovice: Vaniak - Kadlec - Müller, Brabec, Grygera - Holeňák, Kufa (61. Maniatis), Červenka (90. Formánek), Kinder - Cupák, Tuma.

Olomouc: Bureš - Kovář, Machala, Nečas, Kováč - Kučera (68. Krohmer), Ujfaluši, Zbožínek, Urbánek (59. Kobylík) - Vlček, Zdráhal (46. Mucha).