Čtyřhra podtrhla neúspěch tenistů

S y d n e y -
Předstartovní ambice na medaili u tenisové čtyřhry Jiří Novák, David Rikl zhasly hned na počátku olympijského turnaje. Třetí nasazený a ve světovém žebříčku pátý pár, předsazený do druhého kola, prohrál po dvou hodinách a osmnácti minutách se Španěly Corretjou a A. Costou 7:6 (10:8), 5:7, 4:6. Přitom vítězové se na čtyřhru nespecializují a hrají ji jen sporadicky. Výhoda prolomeného servisu v úvodním setu se ztratila, když ve čtvrtém gamu neudržel podání Rikl. V tie-breaku se ještě projevila větší souhra a pevnější nervy české dvojice. Jenže Rikl dvakrát selhal na servisu i ve druhé sadě, Španělé naopak přidali na důrazu a bylo vyrovnáno. V páté hře třetího setu nejprve Corretja s Costou vzali už za umělého osvětlení Riklovi další podání. Následovalo sice zpětné prolomení Corretjova servisu, avšak v desátém gamu Rikl už popáté své podání neudržel. Obdarovaní Španělé na returnu proměnili druhý mečbol. "Nepamatuji se, kdy jsem si tolikrát prohrál servis. Je to hrůza," kroutil hlavou Rikl. "Celý týden jsem se připravoval na tenhle zápas, ale najednou je konec a můžu jet domů. Šli jsme s výkonem dolů a nedokázali jsme zakončit hodně nahraných míčů, naopak ze španělské strany to létalo pěkně rychle zpět. Zkoušeli jsme všechno, hrát na síti i na základní čáře, ale nic nepomohlo." Také debl žen Bedáňová, Hrdličková nevyhrál jediný zápas. V singlu uhráli jedno kolo Vaněk a Bedáňová. Po Atlantě 1996, kdy Novotná získala bronz ze singlu a stříbro z deblu se Sukovou, vyšel český tenis na olympiádě medailově naprázdno, tak jako v Barceloně 1992.