Momentka z MS v in-line hokeji

Momentka z MS v in-line hokeji | foto: FIRS

Čeští in-line hokejisté skončili na MS organizace FIRS třetí

• 0
Čeští in-line hokejisté získali na domácím MS organizace FIRS v Berouně bronz. Po páteční semifinálové porážce se Spojenými státy americkými dnes zdolali Francii 5:2. Český tým skončil třetí pokaždé od triumfu v roce 2007 na světovém šampionátu v Bilbau. Potřetí za sebou zvítězili hráči USA, ve finále porazili Švýcarsko 6:1.

Francie držela v úvodu s českým týmem krok a ve čtvrté minutě dokonce Charbonneau trefil konstrukci Handlovy branky.

Svěřenci trenéra Jiřího Suhrady ale dostali po vyloučení Tijoua na pět minut a do konce utkání možnost hrát dlouhou přesilovku, v které získali díky dvěma trefám kapitána Rachůnka a jedné Šebka tříbrankový náskok.

Český tým tak mohl kontrolovat průběh zápasu a ještě zvýraznil rozdíl díky Tomanovi, který se prosadil v 16. a pak i v 30. minutě. Francie alespoň zmírnila porážku díky trefám Ladonneho a Gabilleta.

"Samozřejmě začátek zápasu ovlivnila přesilovka, kdy jsme měli možnost hrát pět minut ve čtyřech proti třem a dokonale jsme to využili," řekl novinářům trenér českého týmu Suhrada.

Zatímco páteční semifinále ztratili Češi kvůli vyloučením, v boji o bronz naopak využili nedisciplinovanost soupeře. "Řekli jsme si to, začátek nám vyšel a vydrželi jsme to hrát 33 minut, kdy jsme zase udělali pár hloupých faulů. I když ten (faul) Martina Vozdeckého, tam soupeř uklouzl před mantinelem, určitě to nebylo chtěné. Ale uhráli jsme to, takže jsme spokojení," doplnil Suhrada s připomínkou trestu Vozdeckého na pět minut a do konce utkání.

Český tým nestačil na turnaji jen na celek USA, který na 16. mistrovství světa FIRS získal už třinácté zlato. Češi se museli spokojit po semifinálové prohře 3:8 s bronzem. "Před šampionátem byly vize jiné, nejvyšší, ale já jsme rád i za tu bronzovou medaili. Každá medaile je úspěch, protože každý rok je na ně minimálně pět kandidátů," doplnil trenér.

Výsledky

Finále:
Švýcarsko - USA 1:6 (0:2)
31. Walker - 25. a 36. Messina, 2. Redstreake, 12. Mosenson, 29. Roux, 37. Thompson.

O 3. místo:
Česká republika - Francie 5:2 (4:0)

Branky: 7. a 9. Rachůnek, 16. a 30. Toman, 8. Šebek - 34. Ladonne, 35. Gabillet.

O 5. místo: Itálie - Kanada 4:2 (2:0).
O 7. místo: Mexiko - Německo 2:7 (2:3).
O 9. místo: Španělsko - Austrálie 1:0 (1:0).
O 11. místo: Velká Británie - Kolumbie 6:1 (5:0).
O 13. místo: Argentina - Venezuela 6:3 (5:0).

Konečné pořadí:
Elitní kategorie: 1. USA, 2. Švýcarsko, 3. Česko, 4. Francie, 5. Itálie, 6. Kanada, 7. Německo, 8. Mexiko.
Kategorie B: 9. Španělsko, 10. Austrálie, 11. Velká Británie, 12. Kolumbie, 13. Argentina, 14. Venezuela.