MEDAILE. České potápěčky vybojovaly v Liberci evropské stříbro.

MEDAILE. České potápěčky vybojovaly v Liberci evropské stříbro. | foto: Soukromý archiv

České ženy získaly evropské stříbro v orientačním potápění v Liberci

• 0
Hned na úvod 22. otevřeného mistrovství Evropy v orientačním potápění v Liberci na přehradě se dobře dařilo i českým barvám.

Ačkoli v kategorii mužů v disciplíně Monk první příčky obsadili Němci (s časem 6,56 minut), druzí skončili Maďaři (7,19) a třetí Kazachové (čas 7,26), v kategorii žen překonal český reprezentační tým ve složení Zuzana Dvořáková a Zuzana Štěpánková jen pár Francie.

"Tím se Češky postaraly o první velké překvapení šampionátu," uvedl Zdeněk Soudný, mluvčí mistrovství Evropy v Liberci.

"V liberecké přehradě je však kvůli přetrvávajícímu nepříznivému počasí stále špatná viditelnost, která se pod hladinou pohybuje jen kolem půl metru.

Vinou toho jsou závody obtížnější, orientační plavci dosahují vyšších časů než obvykle a zároveň musí více dbát na přesnou orientaci tras na mapě," doplnil Soudný.

Liberecký šampionát vyvrcholí tuto sobotu.