Časovka mění Vueltu

T a r r a g o n a -
Klid na cyklistickém závodu Kolem Španělska, proslulé Vueltě, vzal za své v neděli s druhou časovkou. Její vítěz, španělský specialista Abraham Olano, poskočil do čela celkového pořadí. Jan Hruška, jeho budoucí kolega ve stáji ONCE, potvrdil, že patří mezi časovkářskou elitu, a k třetímu místu v úvodní zkoušce přidal čtvrté. Dosud vedoucí Švýcar Alex Zülle, který jel ve zlatém trikotu, skončil patnáctý a klesl na celkovou třetí příčku. Hruška, který Vueltu bere jako závěrečnou přípravu na olympijské hry, dlouho vedl. Vzhledem k špatnému postavení v celkové klasifikaci startoval více než hodinu před nejlepšími jezdci a neměl tak srovnání, zatímco soupeři se mohli orientovat podle jeho času. "Nejsem si vědom žádného zaváhání," řekl v cíli trati, kterou urazil průměrnou rychlostí 48,2 km/h. "Olano mi ujel o 43 vteřiny, daleko nejvíc za celou sezonu. Jindy jsem ho už porazil," konstatoval Hruška, vítěz dvou časovek při Giro d'Italia. "Nemá cenu zvažovat, komu foukal vítr víc nebo míň. Byl jsem prostě čtvrtý. Zkraje sezony bych z takového výsledku byl nadšený, ale teď už chci víc," dodal Hruška.

Výsledky, 8. etapa (168,5 km): 1. Petacchi 3:52:10, 2. Conte, 3. Lombardi, 4. Leoni (všichni It.), 5. Garrido (Arg.), 6. Colonna (It.), 7. Sarkauskas (Lit.), 8. Zanotti, 9. Gentili, 10. Piccoli (všichni It.) stejný čas... 124. Hruška -18, 141. Svorada -1:08.

9. etapa (časovka 37,6 km) 1. Olano 45:02, 2. Gonzalez -13, 3. Casero (všichni Šp.) -16, 4. Hruška -43... 55. Svorada -4:07.

Celkově: 1. Olano 29:09:25, 2. Casero -21, 3. Zülle (Švýc.) -55, 4. Ullrich (Něm.) -1:05, 5. Gonzalez -1:40... 77. Svorada -18:49, 91. Hruška -24:13.