Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 21. května 2022 Monika

Online reportáž

Druhou finalistkou prvního sezónní grandslamu je Jennifer Bradyová. Americká tenistka v dramatické bitvě vyřadila Karolínu Muchovou po setech 6:4, 3:6 a 6:4.

Úvod střetnutí zvládla lépe Američanka, která hned získala brejk, ale nedokázala ho vzápětí potvrdit. To jí ovšem v koncovce vadit nemuselo, protože za stavu 5:4 se dostala k setbolu, proti kterému Muchová zahrála dvojchybu.

Klíčovým faktorem druhého dějství byl brejk hned v prvním gemu, kdy Muchová prolomila servis Bradyové. Tuto výhodu si držela po celou dobu setu a při skóre 5:3 proměnila jediný setbol také bez boje, i Bradyová trefila dvojchybu.

Rozhodující dějství nabídlo obrovskou bitvu. Brejk vybojovala ve třetím gemu Jennifer Bradyová, jež šla za stavu 5:4 podávat na vítězství. Bojovná závěrečná hra, která trvala přes deset minut, nabídla čtyři neproměněné mečboly Američanky a tři nevyužité brejkboly Muchové. Nakonec se radovala Bradyová, která proměnila pátou možnost na ukončení zápasu.

Jennifer Bradyová se ve finále utká s Naomi Ósakaovou. Japonská tenistka a světová trojka si v semifinále poradila ve dvou setech se Serenou Williamsovou.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Konec zápasu

4:6

Je konec! Jennifer Bradyová pátou možnost k ukončení střetnutí využila a postoupila do finále! Její soupeřka završila druhé semifinále dlouhým forhendem.

40-A

Po krátkém returnu šla rodačka z Harringtonu na síť, kde nezahrála příliš přesvědčivý forhend. Muchová zatlačila sokyni zpátky k základní čáře, ale pak přepálila úder až za ni. Pátý mečbol.

40-40

No, ještě si bude muset počkat. Skvěle připravený útok završený na síti, kde si Češka hravě poradila s forhendovým volejem.

40-A

Čtvrtý mečbol. Podruhé v řadě olomoucká rodačka přestřelila úder z bekhendu, turnajová dvaadvacítka je opět blízko postupu.

40-40

Muchová se dostala do výměny, ale ani na třetí pokus nesrovnala. Poslednímu bekhendu dala přílišnou délku.

A-40

Ano! Češka přešla z obrany do útoku a ve finále rozehry se vydala na síť, kde smeč umístila do protipohybu konkurentky. Třetí brejkbol v gemu!

40-40

Karolína bojuje jako lvice! Bez nervů vypálila bekhendový return po lajně a Bradyová neměla nárok odpovědět!

40-A

Po sérii dvou brejkbolů přichází mečbol s pořadovým číslem tři. Bekhend Muchové letěl dlouho vzduchem, spadl do území pro čtyřhru.

40-40

I v tomto případě jej Bradyová odvrací přímým bodem po servisu ven z dvorce.

A-40

Ale následuje fantastický křižný forhendový return pod nohy soupeřky, s nímž si Američanka neporadila. Další brejkbol!

40-40

To je velká škoda. Rodačka z Harringtonu šla přes druhý servis, jenže nečistě trefený bekhendový return skončil v deblovém koridoru.

A-40

Třetí fiftýn v řadě a Muchová má rázem výhodu brejkbolu! Bradyová znovu neudržela nervy na uzdě a přestřelila forhendem.

40-40

Skvěle! Obě hráčky nyní čekaly na chybu té druhé a dočkala se česká hráčka. Bekhend Američanky dopadl o centimetry za základní lajnu.

30-40

Muchová bojuje, první mečbol je minulostí! Udržela přesnou ruku a útočnou pozici v rozehře, na závěrečný forhend po lajně Američanka nenašla odpověď.

15-40

Česká tenistka se skvěle ubránila, ale době, kdy už byly obě hráčky na stejné úrovni, zahrála fantastický kratší forhend ven z kurtu. Dva mečboly!

15-30

Na mečboly si ale ještě bude muset počkat. Po servisu zaútočila z forhendu jenom pod pásku.

0-30

Jennifer Bradyová přidává nechytatelnou dělovku ven z kurtu. K postupu jí chybí poslední dva body.

0-15

Bekhendový return zastavila páska.

4:5

Konec přestávky, podávat bude Jennifer Bradyová.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Na jedničku. Karolína Muchová servírovala na téčko, obranný return Bradyové doplachtil do zámezí. Po krátké přestávce ale bude muset česká tenistka získat gem na servisu, jinak pro ni životní turnaj končí.

40-30

Do stejného prostoru ale Američanka vzápětí poslals svůj bekhend. Místo mečbolu tedy budeme sledovat, jak si česká hráčka poradí s gembolem.

30-30

Jennifer Bradyová bude hrát o mečbol! Zvládla return a pak jen s potěšením sledovala, jak protihráčka umístila forhend za základní lajnu.

30-15

Důležitý bod jde na stranu olomoucké rodačky. Chytře rozběhala konkurentku ze strany na stranu a přiměla ji k chybě.

15-15

Skóre v osmé hře druhého setu je srovnané. Češka vytrvale útočila do bekhendu protihráčky, jenže poslední úder byl nepřesný.

15-0

Američanka se skvěle bránila, ale Muchová jí nedovolila zabojovat zisk fiftýnu. Proti lobu pro jistotu ještě zasprintovala zpět k základní čáře, ale balónek spadl až za ni.

3:5

Druhý gembol ale Jennifer Bradyová proměnila a je jedinou hru od postupu do finále. Češka se vyhodila příliš dlouhým forhendem.

30-40

Gem ještě nekončí. Forhendový křižný return neměl jedinou chybičku, rodačka z Harringtonu i přes veškeré úsilí nezvládla balónek poslat přes síť.

15-40

Teď ale české tenistce do smíchu určitě není, protože bude čelit dvěma gembolům poté, co umístila bekhend do území pro čtyřhru.

15-30

Muchová forhendovým returnem zaútočila na švédskou umpirovou rozhodčí, kterou jen těsně minula. Obě aktérky se momentu zasmály.

15-15

Jennifer Bradyová odpovídá esem.

15-0

Skvělá práce Karolíny Muchové. Na konci dlouhé výměny sáhl k odvážnému kraťasu, který provedla brilantně, soupeřka hrála míček až po druhém dopadu.

3:4

Konec přestávky, podávat bude Jennifer Bradyová.

3:4

Následuje přestávka a výměna stran.

3:4

Do třetice už to vyšlo. Karolína Muchová si pomohla prvním servisem, krátký return dopadl těsně za pásku. Forhendem následně hrála do protipohybu Američanky.

40-30

Zbývá poslední gembol. Česká hráčka zapisuje druhou nevynucenu chybu v řadě, znovu z forhendu. Nyní trefila pásku.

40-15

Čistá hra to nebude. Muchová si mohla dovolit zariskovat na forhendu, který nevměstnala do kurtu, ale těsně za základní čáru.

40-0

Forhendový return skončil v deblovém koridoru.

30-0

A další nevynucená chyba rodačka z Harringtonu. Ta dala přílišnou délku pro změnu úderu z bekhendové strany.

15-0

Forhendová přestřelka pro Muchovou. Tenistka ze zámoří se statečně držela, jenže posledním úderem napálila pásku.

2:4

Forhendový return doplachtil za základní čáru. Jennifer Bradyová je dva gemy od postupu do finále.

15-40

Olomoucká rodačka zkusil zkrátit hru, ale to nebylo dobré řešené. Míček nabral malou výšku a spadl pod pásku.

15-30

Jennifer Bradyová si hodně věřila. Forhend hrála pod velkým úhlem po lajně a trefila přesně čáru. Muchová bez šance.

15-15

Return k základní čáře neměl chybu. Češka donutila americkou sokyni hrát ve velkém záklonu, trefila síť.

0-15

Bradyové stačí držet servis a moc dobře si to uvědomuje. Útok si připravila na jedničku, po forhendu do pravého rohu Muchová poslala bekhend za základní čáru.

2:3

Konec přestávky, podávat bude Jennifer Bradyová.

2:3

Následuje přestávka a výměna stran.

2:3

Karolína Muchová snižuje na 2:3. Bradyová se držela ve výměně statečně, ale poslední bekhend poslala o pár čísel do autu.

40-15

Pětadvacátá nasazená hráčka se probojovala ke dvěma gembolům. Bekhendovým slajzem zpomalila výměnu, čímž Američanku rozhodila, ta bekhendem napálila síť.

30-15

Rodačka z Olomouce se po servisu vydala na síť. Konkurentka ve velkém záklonu hrála chytře pod nohy, ale míček se odrazil od pásku zpět na její polovinu.

15-15

Češka v posledních minutách začala více chybovat, naopak Bradyová více zpřesnila hru a hraje více na jistotu. Bekhend Muchové skončil mimo vymezené území.

15-0

Karolína Muchová se trefila do prvního servisu a po něm zvládla na jedničku i forhend. Pálila do levého rohu, zatímco soupeřka běžela opačným směrem.

1:3

Brejk potvrzen čistou hrou. Po kratším bekhendovém returnu si Američanka zkušeně počkala na pohyb sokyně a forhend napálila do jejího protipohybu.

0-40

Eso po dělovce ven z dvorce.

0-30

Bekhendový return doletěl za základní čáru.

0-15

Cestu za potvrzením brejku začala Bradyová bezchybně. Tlaku využila k náběhu na síť, kde bekhendovým volejem hrála do protipohybu soupeřky.

1:2

Konec přestávky, podávat bude Jennifer Bradyová.

1:2

Následuje přestávka a výměna stran.

1:2

Jennifer Bradyová získává v rozhodujícím setu výhodu brejku. Vyšší a delší forhendový return nadělal Muchové velké problémy, její forhend se do kurtu nevešel.

15-40

Turnajová pětadvacítka bude čelit dvěma brejkbolům! Servisem si připravila dobrou pozici na útok, jenže forhendem se vyhodila do deblového koridoru.

15-30

Výborně připravený útok. Po křižném forhendu se česká hráčka vydala na síť, kde při smeči nezaváhala.

0-30

Muchová zapisuje druhou dvojchybu.

0-15

Bradyové se po delší době povedl return a hned je z toho vítězný fiftýn, neboť Muchová následným forhendem minula boční lajnu.

1:1

Jennifer Bradyová vyrovnává pátým esem, vypálila nechytatelnou ránu na kříž.

15-40

Po forhendu do pravého rohu kurtu se nasazená dvaadvacítka vydala na síť. Zde si vedla zkušeně, na třetí pokus prolomila defenzivu protihráčky.

15-30

To je škoda. Muchová vyrovnala průběh výměny, jenže bekhendem trefila pásku, od níž se míček vrátil na její polovinu.

15-15

Rodačka z Harringtonu rychle zaváhání napravila. Rozběhala Češku ta při obranném bekhendu hraném v plném sprintu chybovala.

15-0

Američanka se na síti dopustila velkého selhání, to by ji ještě mohlo mrzet. Mohla si vybrat, kam pošle volej, ale balónek napálila jen pod pásku.

1:0

Konec přestávky, podávat bude Jennifer Bradyová.

1:0

Následuje přestávka a výměna stran.

1:0

Karolína Muchová začíná třetí set na podání čistou hrou. Američanka znovu nezvládla trpělivé vyčkávání soupeřky a kurt přestřelila.

40-0

Fantasticky provedená kombinace servis – volej. Olomoucká rodačka umístila bekhend s boční rotací nechytatelně na základní lajnu.

30-0

Češka trpělivě vracela údery a čekala na chybu z rakety soupeřky. A ta přišla, forhend vyletěl do koridoru pro debl.

15-0

Do rozhodujícího dějství vstupuje Karolína Muchová přímým bodem.

0:0

Začíná třetí set.

6:3

Dvojchybu proti setbolu trefila i Jennifer Bradyová, hráčky jsou si kvit. O druhé finalistce Australian Open rozhodne třetí set!

A-40

Třetí vybojovaný fiftýn v řadě přináší české tenistce setbol! Return po lajně neměl chybu, Bradyová jen bezmocně rozhodila rukama!

40-40

Jdeme do shody! Olomoucká rodačka opět na jedničku oběhala výměny a dočkala se soupeřčina zaváhání z forhendové strany.

30-40

Jennifer Bradyová bušila do Češky jednou forhendovou ránou za druhou. najednou ale Muchová vypálila z obrany fantastický bekhend po lajně, na nějž sokyně nezareagovala.

15-40

Bekhendový return skončil v deblovém koridoru. Dva gemboly.

15-30

Karolína Muchová si počkala na pomalý druhý servis protihráčky a bekhendový return po lajně proměnila ve vítězný balón.

0-30

Bekhend po lajně doplnila turnajová dvaadvacítka o forhend na opačnou stranu. Češka ještě zabojovala, ale u balónku byla pozdě.

0-15

V minisouboji u sítě byla úspěšnější Američanka. Ta v klíčovou chvíli zahrála soupeřce za tělo, Muchová trefila pásku.

5:3

Jennifer Bradyová neudržela nervy na uzdě a pomalejší výměnu rozjela rychlým forhendem, ten však doletěl za základní lajnu.

40-0

Skvělá práce české hráčky u sítě. Nenechala se prohodit, proti prudkému bekhendu protihráčky navíc vymyslela nechytatelný stopvolej.

30-0

Rodačka z Olomouce si rozběhala soupeřku a přiměla jí k chybě. Poslední bekhend hrála Bradyová ve velkém předklonu do zámezí.

15-0

Přímý bod po chytrém servisu na tělo.

4:3

Konec přestávky, podávat bude Karolína Muchová.

4:3

Následuje přestávka a výměna stran.

4:3

Následný útok provedla dvaadvacetiletá hráčka o poznání lépe než před chvilkou. Forhend poslala do levého rohu, sokyně reagovala příliš dlouhým obranným úderem.

15-40

Čistá hra se nekoná. Jennifer Bradyová si mohla dovolit zariskovat, forhendem zaútočila mimo vymezené území.

0-40

A do třetice přímý bod. Muchová se teď nedokáže trefovat do returnu.

0-30

Forhendový return doletěl těsně za základní lajnu.

0-15

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

4:2

Bekhendový return doletěl za základní čáru. Olomoucká rodačka si drží výhodu brejku.

40-15

Skvěle. V delší výměně Karolína Muchová získala výhodu povedeným forhendem do levého rohu, po němž Bradyová přestřelila dvorec.

30-15

České tenistce se nyní risk nevyplatil. Po podání hrála forhendem brzy po odskoku, jenže míček napálila jen do koridoru pro debl.

30-0

Páska hrála s Muchovou. Její dělový forhend zpomalila, ale ne na tolik, aby dokázala Američanka reagovat. Zůstala přikovaná na středu.

15-0

Po kratším bekhendovém returnu musela Muchová přispěchat na síť. Po nepřesvědčivém forhendu zvládla vítězně složitou smeč ze záklonu.

3:2

Konec přestávky, podávat bude Karolína Muchová.

3:2

Následuje přestávka a výměna stran.

3:2

Čistá hra rovněž na druhé straně. Forhendový return Muchové měl k přesnosti daleko.

0-40

Přímý bod po podání ven z dvorce.

0-30

Rodačka z Harringtonu si také pomohla podáním ven z kurtu. Následným forhendem už ani nemusela balónek tolik tlačit k lajně.

0-15

Páska hrála proti Muchové. Její bekhend hodně přizvedla, Jennifer Bradyová posléze vypálila nechytatelný křižný forhend.

3:1

A to se děje. Servisem ven z dvorce si Karolína Muchová otevřela levou polovinu kurtu, kam následně umístila balónek forhendem.

40-0

Třetí přímý bod v řadě, nasazená pětadvacítka má nakročeno k zisku gemu čistou hrou.

30-0

Ani bekhendový return Američanky neskončil v kurtu.

15-0

Forhendový return doplachtil za základní lajnu.

2:1

Konec přestávky, podávat bude Karolína Muchová.

2:1

Následuje přestávka a výměna stran.

2:1

Do shody ale česká hráčka hru nedostala. Jennifer Bradyová byla tou, jež udržela pevnější nervy, Češka umístila forhend za základní čáru.

30-40

Třetí gem druhého setu ještě nekončí. Muchová útočila ihned po returnu, protihráčku ve finále rozehry donutila k chybě.

15-40

Rodača z Harringtonu si esem pomohla ke dvěma gembolům.

15-30

Bekhendový return k základní lajně neměl chybu. Američanka musela hrát znovu ve velkém záklonu, kurtu minula.

0-30

Olomoucká rodačka nedala sokyni nic zadarmo. Bradová měla u sítě velké starosti, ale nakonec výměnu dovedla do zdárného konce.

0-15

Eso z druhého servisu. Muchová se za technickým podáním ven z kurtu natahovala marně.

2:0

Brejk potvrzen čistou hrou, Karolína Muchová vede 2:0. Američance nabíhající k síti zahrála na tělo, turnajová dvaadvacítka zasáhla síť.

40-0

S bekhendovým slajzem si Jennifer Bradyová neporadila. Bekhend hrála příliš brzy po odskoku, trefila deblový koridor.

30-0

Bekhendový return spadl těsně za pásku. Češka k míčku doběhla včas a forhendem zapsala do statistik vítězný úder.

15-0

Cestu za potvrzením brejku zahajuje Muchová přímým bodem po servisu ven z dvorce.

1:0

Konec přestávky, podávat bude Karolína Muchová.

1:0

Následuje přestávka a výměna stran.

1:0

Další fantastický servis přináší olomoucké rodačce brejk! Bradyová ještě zabojovala, ale v záklonu dala balónku přílišnou délku.

40-15

Eso na téčko.

40-0

Parádní forhendový return po lajně, na takovou ránu servírující hráčka nemoha najít odpověď. Tři brejkboly!

30-0

A další nevynucená chyba v podání Jennifer Bradyovové. Znovu z forhendu, tentokráte hrála hlavní roli páska.

15-0

Úvodní fiftýn druhé sady jde za Muchovou, jež hraje na příjmu. Američanka přepálila forhend za základní čáru.

0:0

Začíná druhý set.

4:6

První set končí! Karolína Muchová trefila premiérovou dvojchybu v tu nejméně vhodnou chvíli. Blíže životnímu postupu do finále tak má Bradyová.

30-40

Muchová musí jít přes druhé podání.

30-40

Rodačka z Harringtonu má setbol! Navzdory prvním podání sokyně poslala Češce pod nohy nepříjemný return, po němž hrála Muchová v záklonu za základní lajnu,

30-30

Výborně. Olomoucká rodačka si nepřipustila tíhu okamžiku a po servisu ven z dvorce vypálila nechytatelný forhend do stejného prostoru.

15-30

Karolína Muchová hrála forhend moc brzy, navíc v předklonu. Balónek umístila do deblového koridoru a sama sebe dostala pod tlak.

15-15

Přímý bod po servisu na kříž.

0-15

Kraťas z forhendové strany v podání české hráčky nebyl povedený. Američanka v plném běhu vypálila dělový forhend kros, na nějž Muchová nenašla odpověď.

4:5

Konec přestávky, podávat bude Karolína Muchová.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Forhendový return zastavila síť. Jennifer Bradyová vede 5:4 a po krátké přestávce může zkusit na příjmu první set ukončit.

30-40

Třetí fiftýn v řadě posouvá Američanka ke gembolu. Muchová byla aktivnější hráčkou, avšak forhendem napálila jenom pásku.

30-30

Ani teď se česká tenistka nedočkala. Byla pod velkým tlakem a nedokázala s z něj vymanit, obranný forhend doplachtil za základní čáru.

30-15

Přímý bod po podání na téčko.

30-0

Brejkboly jsou blízko. Američanka musela jít přes druhý servis a ve výměně se jí nezadařilo, bekhend poslala do sítě.

15-0

Takhle by to šlo! Karolína Muchová si kraťasem přitáhla protihráčku k síti, aby ji následně prohodila křižným forhendem.

4:4

Rodačka z Olomouce čistou hrou srovnává na 4:4. Ve vyrovnané výměně chybovala jako první Američanka bekhendem za základní lajnu.

40-0

Češka disponuje třemi gemboly. V těžké pozici vykouzlila parádní forhend po lajně, za nímž se Bradyová jenom ohlédla.

30-0

Eso na kříž.

15-0

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

3:4

Konec přestávky, podávat bude Karolína Muchová.

3:4

Následuje přestávka a výměna stran.

3:4

Nasazená dvaadvacítka udržela podání a opět odskočila do vedení. V delší rozehře od začátku tahala za delší konec provazu, Češka v jejím finále chybovala z forhendu.

30-40

Karolína Muchová se dostala do výměny, ale pak z její strany přišla chyba z forhendu. Velká škoda, místo brejkbolu budeme sledovat, jak si Američanka poradí s gembolem.

30-30

Jennifer Bradyová trefila první servis a to byl klíč k úspěchu. Po kratším returnu zabila rozehru nekompromisním bekhendem kros.

30-15

Bekhendový return k základní čáře měl dostatečnou délku. Rodačka z Harringtonu musela hrát v záklonu a v podřepu zasáhla jen pásku.

15-15

Forhendový return se do kurtu nevešel.

15-0

Tenistky si opět pálily do bekhendu. Pevnější nervy měla Muchová. Američanka zkusila těžký úder po lajně, ale hrála do zámezí.

3:3

Stav je opět vyrovnaný. Po výborně provedením forhendu do pravého rohu se Karolína Muchová vydala na síť, kde při smeči nezaváhala.

40-15

Přímý bod po podání na téčko.

30-15

Po servisu ven z dvorce následoval forhend do stejného prostoru. Sokyně musela rychle reagovat, forhend napálila do sítě.

15-15

Bekhendová přestřelka pro Muchovou. Jennifer Bradyová musela hrát závěrečný úder pod velkým úhlem, míček doplachtil za základní čáru.

0-15

Rodačka z Olomouce naběhla na síť slajzovaným bekhendem. Američanka zahrála chytře na tělo soupeřky a úspěšně vytloukla její bloky.

2:3

Konec přestávky, podávat bude Karolína Muchová.

2:3

Následuje přestávka a výměna stran.

2:3

Jennifer Bradyová drží podání a vede 3:2. Zvolila podání ven z dvorce, bekhendový return skončila skončil v území pro čtyřhru.

30-40

Brejkboly nepřichází. Muchová se dostala do výměny, ale tentokráte byla ona tou, která si neodpustila zaváhání z forhendové strany.

30-30

Přímý bod po servisu na kříž.

30-15

Tenistka ze zámoří tlačí na pilu až příliš. Servisem ven z dvorce si otevřela pravou polovinu dvorce, ale následně znovu chybovala z forhendu.

15-15

Výborná defenzivy české hráčky. Rozehru zpomalila bekhendovým slajzem, po němž Bradyová v záklonu trefila forhendem síť.

0-15

Forhendem po lajně vystartovala rodačka z Harringtonu k síti. Zde ovšem nemusela hrát jediný úder, jelikož soupeřka hrála pod pásku.

2:2

Karolína Muchová čistou hrou potvrzuje brejk a vyrovnává na 2:2. Znovu nechala hrát Bradyovou, jež napálila forhend za základní čáru.

40-0

Jedním úderem z forhendu chtěla Američanka přejít z defenzivy do ofenzivy. Úmysl dobrý, jenže výsledkem je pouze nevynucená chyba.

30-0

Skvěle. Olomoucká rodačka po kvalitním podání rozběhala protihráčku, po forhendu na základní čáru hrála Bradyová bekhendem do zámezí.

15-0

Karolína Muchová zaútočila do bekhendu sokyně, což byla velmi dobrá volba, neboť Američanka z této strany chybovala.

1:2

Konec přestávky, podávat bude Karolína Muchová.

1:2

Následuje přestávka a výměna stran.

1:2

Dvojchyba proti brejkbolu, výhoda brejku je pryč.

A-40

První brejkbol pro Muchovou! Američanka znovu uspěchala úder a bekhendem o několik decimetrů přestřelila vymezené území.

40-40

Ani druhý gembol nasazená dvaadvacítka nevyužila. Chtěla až moc, forhend hrála vysoko po odskoku a trefila deblový koridor.

30-40

Jennifer Bradyová chtěla zpomalit hru bekhendovým slajzem, ten ale vyletěl o značný kus za základní lajnu.

15-40

Bekhendový return doletěl za základní čáru. Dva gemboly na potvrzení brejku.

15-30

Přímý bod po servisu na kříž.

15-15

Dlouhá bekhendová přestřelka vítězně pro Bradyovou. Češka chtěla završit rozehru vítězným bekhendem po lajně, míček poslala o kousek za ni.

15-0

Rovněž Američanka umí chybovat, není robot. Po dobrém returnu si dobře připravila pozici pro bekhend, ale kurtu přestřelila.

0:2

Bekhendový úder Karolíny Muchové doplachtil za základní čáru. Jennifer Bradyová vstoupila do semifinále s velkou chutí.

15-40

Po vyšším bekhendu Češky si rodačka z Harringtonu oběhla úder na forhend a nechytatelnou křižnou dělovkou se probojovala ke dvěma brejkbolům.

15-30

Karolína Muchová se vydala k síti, jenže Bradyová tento moment zaznamenala a soupeřce zahrála bekhendem pod nohy. Volej skončil v síti.

15-15

Forhendový return se od pásky odrazil zpět na stranu Američanky.

0-15

Jennifer Bradyová získává také pátý fiftýn, první na returnu. Byla aktivnější tenistkou, delší rozehru završila bekhendem do protipohybu sokyně.

0:1

Konec přestávky, podávat bude Karolína Muchová.

0:1

Následuje přestávka a výměna stran.

0:1

Dva přímé body, dvě esa, není co řešit. Jennifer Bradyová vstoupila do semifinále bez nervů, Muchová byla na příjmu bez šance.

0-40

Američanka se i do třetice trefila do prvního servisu, je z toho druhý přímý bod v řadě.

0-30

Přímý bod po podání na téčko.

0-15

Jennifer Bradyová začíná na podání esem po dělovce ven z dvorce.

0:0

Utkání právě začalo.

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Jennifer Bradyová.

Vzájemné zápasy

Tenistky proti sobě sehrály jediné vzájemné střetnutí před dvěma lety na antuce v Praze, ve třech setech se radovala z vítězství Karolína Muchová. Mírnou favoritkou semifinále je ale Jennifer Bradyová, jíž by tvrdý povrch měl svědčit o poznání více než pomalá antuka.

Jennifer Bradyová útočí na vylepšení kariérního maxima v rámci grandslamových turnajů. Pětadvacetiletá Američanka si zahrála semifinále loni na domácím US Open, ale do finále se neprobojovala, v semifinále skončila na raketě pozdější vítězky Ósakaové. Pětadvacetiletá rodačka z Harrisburgu ztratila, stejně jako Muchová, první set až v semifinále. Ze hry poslala Bolsovou Zadoinovou, Brengeovou, Juvanovou, Vekićovou a v semifinále krajanku Pegulaovou, s níž sice prohrála první set, ale následně sokyni povolila už jen tři gemy. Rovněž 24. nasazená tenistka Bradyová hrála přípravný turnaj v Austrálii, v rámci Grampians Trophy vypadla v semifinále s krajankou Li.

Karolína Muchová je členkou třetí světové desítky účastí v Austrálii hraje svůj životní turnaj. Tím překonala výkon v roce 2019 ve Wimbledonu, kde se probojovala mezi nejlepších osm hráček, načež prohrála s Jelenou Svitolinovou. Australské kurty Muchové sedí. Na raketě české hráčky postupně skončily Ostapenková, Barthelová, Karolína Plíšková a Mertensová. Set ztratila až proti světové jedničce Bartyové, s níž prohrávala 1:6 a 0:2, ale po medical time outu se vrátila na kurt jako vyměněná, skóre převrátila ve svůj prospěch. Rodačka z Olomouce se před prvním sezónním grandslamem zúčastnila generálky, na turnaji Gippsland Trophy zvládla první dvě utkání, do třetího proti Kanepiové už ale nenastoupila, rozhodla se pošetřit síly.

Všem fanynkám a fanouškům tenisu přeju krásné čtvrteční ráno! Vítám vás při sledování semifinálového zápasu Australian Open, v němž Karolína Muchová vyzve Jennifer Bradyovou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:30.