Je dobojováno. Nymburk ve druhé půli předvedl velkou bojovnost, dokázal smazat až patnáctibodovou ztrátu a v poslední čtvrtině předvedl dokonalý obrat ve skóre. Domácí dominovali pod košem, kde soupeře dokonale přestříleli a na konečné výhře nakonec nic nezměnilo ani několik chyb. Nymburk si tak připsal první výhru a ta jej ve vyrovnané skupině vystřelila na druhé místo tabulky se čtyřmi body. Bahcesehir se třetí se stejným počtem.

Nejvíce bodů: Watson 16 – Boutsiele, Smith 17
Nejvíce doskoků: Watson 7 – Boutsiele 14
Nejvíce asistencí: Klassen 11 – Shepherd, Smith 3

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Konec zápasu.

40:00

S klaksonem dal ještě Smith trojku, ale tohle už je pouhá korekce skóre!

39:52

Proměnil oba, trenér Sokolovský si bere oddechový čas.

39:52

Ještě jeden faul od Klassena, trestné hody bude provádět Ozmizrak.

39:48

Střela s klaksonem sice domácím nevyšla, ale tohle už Nymburk udrží.

39:24

Ztráta hostů, Klassen teď s míčem natahuje čas.

39:14

Lockett dává oba pokusy, tohle už vypadá pro Nymburk velice nadějně.

39:14

Oezdemir fauloval Locketta, ten má dva trestné hody.

39:04

Nymburku byl odpískána hra přes půl, Klassen ale protestuje a žádá si kontrolu u videa. Jeho provinění ale bylo jasné.

38:57

Trojka dramatizuje závěr.

38:47

Už to vypadalo, že domácí ztratí míč, když se pod košem bleskově vytočil Watson a zasmečoval!

38:13

Poslední oddechový čas pro Bahcesehir.

38:13

Klassen okamžitě kontruje a už i on je členem klubu double-double!

38:00

Boutsiele zase snižuje, i on proměnil dva trestné hody.

37:38

Dvě Simmonsovy proměněné šestky dávají domácím šestibodový náskok!

37:20

Vypadá to, že nás čeká dramatická koncovka, hosté totiž korigují trojkou.

37:01

A po Lockettově příhře skóroval Watson!

36:42

Po Ozdemirově útočném faulu jde Nymburk zase do útoku.

36:24

Hodně nepovedená trojka domácích, tohle bylo na poslední chvíli a z velmi těžké pozice.

35:43

A sám Lockett si na konci akce naběhl pod koš a už je to o pět!

35:25

Nepřesná trojka hostů z velké dálky, míč skončil v zámezí, akci Nymburku zahajuje Lockett.

35:02

Je tu další oddechový čas Bahcesehiru.

35:02

Blesková kombinace domácích pod koš, kde byl zapomenutý Rylich a ten snadnou střelou o desku přidal další body Nymburku!

34:36

Klassen dostal až moc prostoru na volnou trojku a tuto chybu hostů potrestal!

34:07

Rychlý brejk hostů, ten zakončoval střelou zpoza šestky Smith.

33:50

Boutsiele srovnává a je na patnácti bodech.

33:35

Boutsiele a Brodziansky bojovali pod útočným košem, vykoledovali si alespoň Palyzův faul.

33:09

Je to tady, k velké radosti Královky jde domácí celek do dvoubodového vedení.

32:51

Nepovedlo se to, ale jelikož Boutsiele doslova zahodil míč do autu, tak jde Nymburk do dalšího útoku.

32:21

Faul hostů u vlastního koše, Nymburk může jít už do vedení.

31:59

Jak se dalo čekat, tak na tuto situaci reaguje trenér Erhan Ernak oddechovým časem!

31:59

Je srovnáno! Na levou stranu dostal příhru Palyza a trefil se ranou z odskoku!

31:25

A ten proměnil!

31:25

Ivanauskas se opět prodral pod koš, skóroval a navíc to bylo s faulem!

30:38

Savas házel dva trestné hody, neproměnil ani jeden. Navíc u druhého zastavil celý průběh hodu a míč tak automaticky připadl domácím.

30:25

Pod košem se prosadil Ivanauskas a v úvodu čtvrté čtvrtiny to je už pouze o pět bodů!

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:50

Ještě několik rychlých pokusů Nymburku o korekci skóre, tohle ale vše pouze poskočilo po obroučce.

29:00

Savas fauloval Ivanauskase, ten bude házet dvě šestky.

28:55

Ivanauskas i Palyza minuli trojky.

28:17

Kovář své pochybení napravil přesnou střelou za dva.

27:51

Musí se ale vyvarovat zbytečných faulů, jako ten, který předvedl Kovář při doskoku neproměněné šestky. Savas to potrestal dvěma trestnými hody.

27:50

Proměnil pouze jednu, přesto je to stále pro Nymburk hratelné.

27:50

Tůma se prodíral pod koš, fauloval jej Baygül.

27:23

Simmons trefuje rychlou trojku z levého křídla.

27:07

Trenér domácích na vzniklý stav reaguje oddechovým časem.

27:07

Candan dostal rychlou příhru do brejku a i když se k němu stahoval Ivanauskas, tak dokázal donést míč do koše.

26:47

Boutsiele trefil za dva a už nyní je jisté, že zapíše ceněné double-double.

26:37

Skóre se nám teď lehce zadrhlo, trojkové pokusy na obou stranách nejsou úspěšné.

25:43

Simmons v dalším útoku domácích minul trojku, Bahcesehir jde do protiakce.

25:16

Simmons se chtěl na pravé straně hbitě uvolnit, dopustil se u toho ale kroků.

24:33

Oba celky se nám rozstřílely, Ivanauskas zaznamenal trojku pro Nymburk!

24:16

Boutsiele házel dva trestné hody a proměnil oba své pokusy.

23:58

Watson přidává další dva body, už to zase pro Nymburk vypadá nadějněji.

23:29

Za tříbodovou linii dostal křížný pas Klassen a předvedl perfektní střelu!

23:05

Lockett z protiakce alespoň něco málo ukrojil.

22:42

S klaksonem se trefil Arslan, náskok hostů se neustále navyšuje!

22:03

Už o třináct, neboť z takřka tříbodové vzdálenosti se trefil Boutsiele.

21:43

Hostující Brozdiansky se z dálky nemýlil a už je to zase o jedenáct.

21:32

Kříž mohl skórovat zpod koše, míč se mu ale vykutálel z obroučky.

20:52

Na druhé straně byl pod košem efektně zablokován Klassen.

20:34

Smith po rychlé akci zkusil trojku, tohle se ale odrazilo od obroučky a skončilo v autu.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

Druhý poločas začne přibližně v 19:29.

Je za námi první poločas, který přinesl dvě rozdílné čtvrtiny. Ta první patřila hostům, kteří Nymburk přestříleli hlavně ranami z dálky a vypracovali si až čtrnáctibodový náskok. V té druhé se středočeský celek probudil a postupně začal ztrátu likvidovat. Jednu chvíli to bylo už jen o čtyři, poslední vteřiny ale zase patřily Bahcesehiru a do kabin se tak odešlo za stavu 36:42.

Nejvíce bodů: Kříž, Watson 10 – Baygül, Boutsiele 7
Nejvíce doskoků: Lockett, Watson 3 – Boutsiele 9
Nejvíce asistencí: Klassen 8 – Smith 2

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

19:59

Kříž prakticky s klaksonem zkusil ještě jednu trojku, tohle poskočilo na obroučce...

19:51

Savas proměnil dva trestné hody a už je to zase o osm.

19:30

Domácí se pokusili o alley-oop, na Locketta to ale bylo moc vysoké a míč mu v rozhodujícím okamžiku vyklouzl.

18:58

Na levém křídle byl zcela volný Kříž a trefil trojku. Už je to jen o čtyři body!

18:29

Proměnil pouze druhou a snížil na sedmibodový rozdíl.

18:29

Teď už ano, po dalším Arslanově faulu je bude házet Erik Lockett.

18:24

Hodně se teď bojuje a přibývá nedovolených faulů. Ale i tak ještě nemá domácí celek jistotu šestek.

17:51

Tu ale nedal.

17:51

Watson skóroval i přes Arslanův faul, dá si tak ještě jednu šestku.

17:40

Turci ale i nadále umí reagovat a drží si tak svůj náskok.

17:20

Watson pod útočným košem předvedl důraz, nenechal se odstrčit a skóroval.

16:58

Byla tu ale blesková odpověď v podobě Boutsieleho nájezdu pod koš. Zase je to o deset.

16:37

Klassen vysunul Locketta, ten měl otevřenou cestu do koše a hravě skóroval o desku.

16:15

Proměnil oba dva.

16:15

Faul na Kříže a jelikož to bylo při střelbě, tak budou následovat dva trestné hody.

15:40

Watson pod košem, vůbec se s tím nepáral a předvedl drtivý dunk.

15:31

Hosté si se střelbou z dálky věří, zkouší to prakticky neustále.

14:52

Boutsiele měl na pravém křídle trochu prostoru, nedokázal toho ale využít, míč mu vyskočil z obroučky.

14:10

Smith za tři. Tohle už byla sedmá trojka hostujícího celku!

13:26

Až pod koš se prokombinovali hosté, ale tam zakročil Palyza a připsal úspěšný blok.

13:03

Tu ještě podpořil Ivanauskas trefenou ranou ze střední vzdálenosti a trenér hostů si bere oddechový čas.

12:40

Blesková odpověď Kováře, zase tu máme přestřelku.

12:15

Ozdemir už musel zakončovat a měl otevřenou trojku. A tu proměnil.

11:41

Arslan za tři.

11:06

Palyza trefuje z dalšího útoku trojku a už je to jen o sedm bodů. Tohle je skvělý úvod Nymburku do druhé čtvrtiny.

10:42

Nymburk zase snižuje, tentokrát míč obroučkou prohnal Ivanauskas.

10:17

Arslan překročil půlící čáru, Nymburk získal míč zdarma.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

10:00

První čtvrtina skončila.

09:58

Prakticky na poslední chvíli se trefuje z křídla domácí Klassen a alespoň něco málo ze ztráty ukrojil.

09:14

Trojka Shepherda, tohle už je pro Nymburk docela prekérní situace. Čtrnáctibodová ztráta už v první čtvrtině, to asi není to, co si trenér Sokolovský představoval...

08:39

S klaksonem se trefuje Brodziansky a náskok tureckého celku i nadále narůstá.

08:22

Nymburku to zatím vůbec nejde, nyní se dokonce domácí dopustili porušení pravidla přes půl.

08:09

Boutsiele přetlačil strážce pod košem a o desku zase přidal dva body na stranu hostujícího celku.

07:46

Ani Shepherd na straně hostů, ani Palyza na straně domácích netrefili trojku.

07:08

Nepřesná trojka domácích, Bahcesehir jde do protiútoku.

06:33

A proměnil oba dva.

06:33

Domácí tým začíná mít problém s fauly, další si připsal Benda, Baygül má trestné hody.

06:08

Baygül trefil trojku, už je to o pět.

05:13

Tentokrát Boutsiele proměnil alespoň jeden pokus.

05:13

Boutsiele v další akci, pod košem šel proti Watsonovi, ten se dopustil faulu a odešel střídat.

04:47

Trestné hody měl i hostující Boutsiele, neproměnil ani jeden.

04:35

Další útok už Kříž dotáhl do zdárného konce a přestřelka pokračuje.

04:08

Proměnil pouze první ze dvou, ten druhý si pak doskočili hráči Bahcesehiru.

04:08

První šestky zápasu, dá si je domácí Martin Kříž.

03:44

Hosté unikají do čtyřbodového náskoku, Brodziansky se trefil nechytatelnou ranou přes hlavu.

03:15

Zatím je to co střela, to koš, za hosty to potvrdil Boutsiele.

02:55

Watson kontruje přesným nájezdem.

02:42

Smitt trefuje už druhou trojku hostů v tomto utkání.

02:16

Dobrý doskok domácích pod vlastním košem, útok Nymburku zahajuje Watson.

01:46

Po nájezdu pod koš se ke střele natlačil Kříž a o desku snížil na jednobodový rozdíl.

01:06

Další koš tureckého celku, po odskoku se z hrušky prosadil Baygül.

00:25

Protiakce hostů končí trojkou, z dálky se trefil Ozmizrak.

00:10

Hned první útok domácích zakončil po rychlé akci Watson.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

ERA Basketball Nymburk: Watson, Klassen, Benda, Ivanauskas, Novák, Simmons, Lockett, Kovář, Palyza, Kříž, Rylich, Tůma.
Trenér: Ladislav Sokolovský

Bahcesehir College: Shepherd, Ozmizrak, Gökalp, Baygül, Arslan, Ozdemir, Brodziansky, Smith, Boutsiele, Savas, Candan, Dogan.
Trenér: Erhan Ernak

Rozhodčí: Lanzarini (ITA), Baldini (ITA), Prpa (SRB).

Oba celky jsou již na palubovce, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas se odehraje ve Sportovní hale Královka a začne se v 18:30. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas budou řídit Saverio Lanzarini a Lorenzo Baldini, oba z Itálie a Siniša Prpa ze Srbska.

Bahcesehir College

Turecký celek je v tuto chvíli na druhém místě tabulky skupiny D s bilancí jedné výhry a jedné porážky. V úvodním duelu doma těsně porazil Igokeu o tři body, v tom druhém vyrazil na palubovku Bilbaa a schytal tam porážku o 14 bodů. Dnes se tak odehraje velmi důležitý souboj, který může napovědět o případných postupujících.

Odehrané zápasy

Bahcesehir – Igokea 70:67
Bilbao – Bahcesehir 80:66

ERA Basketball Nymburk

Domácí tým zažívá nepříliš povedený vsup do sezóny. V domácí lize prohrál už dva zápasy, v Lize mistrů čeká na první úspěch a to vše vedlo k tomu, že byl odvolán trenér Roberts Štelmahers a také jeho asistent Akselis Vairogs. Tým nově povedou Ladislav Sokolovský, kterému bude pomáhat Pavel Budínský.
V LIze mistrů se tak Nymburk pokusí oživit šance na případný postup, potřebuje ale dnes vyhrát.

Nymburk – Bilbao 54:68
Igokea – Nymburk 91:74

Dobrý večer u basketbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny D mezi týmy ERA Basketball Nymburk a Bahcesehir College.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.