On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.

Vítězství celku z Istanbulu bohužel znamená konec Nymburku v letošní basketbalové Lize mistrů. Nymburk se celý zápas soupeře držel, ale nepovedený konec třetí čtvrtiny, po kterém domácí hráči prohrávali o jedenáct bodů, dal tureckému týmu takový náskok, který Nymburk už nedokázal smazat. Výsledek zápasu je tedy 92:86 pro Galatasaray Nef.

Nejproduktivnější hráči:
Vojtěch Hruban (NYM) 21b
DeVaughn Akoon-Purcell (GAL) 20b
Dee Bost (GAL) 20b

Konec zápasu.

39:58

Jerrick Harding kosmeticky upravuje skóre na šestibodový rozdíl.

39:45

Melo Trimble ukončuje naděje Nymburku svojí úspěšnou střelou za dva body.

39:34

Jerrick Harding snižuje, ale bohužel pro domácí trefil jen jeden ze dvou trestných hodů.

39:00

Oddechový čas pro domácí.

38:20

Palyzas dává naději Nymburku svojí úspěšnou střelou za tři body, ale času už je opravdu málo.

38:14

Sadik Emir Kabaca snižuje šance domácích úspěšnou střelou za dva body.

37:30

Hruban důležitou trojkou snižuje na rozdíl tří bodů, ale čas se domácím krátí.

36:55

Ross proměnil oba své trestné hody a připisuje si důležité dva body.

36:29

Čas se českému týmu krátí. Nymburk se v posledních minutách trápí v útoku.

35:32

Blackshear snižuje naděje domácích na vítězství v dnešním zápase další povedenou střelou za tři body.

34:05

Colbey Ross trefil obě šestky a dává naději Nymburku.

34:00

Kerry Blackshear proměnil jeden z dvou nařízených trestných hodů a hosté vedou o deset.

33:19

Ridvan Oncel zamířil zpoza půlkruhu přesně a z jeho střely je další trojka.

32:33

Oddechový čas pro hosty.

32:32

Colbey Ross zakončil svůj průnik dvoubodově. Navíc ještě vybojoval pro svůj tým trestný hod.

32:02

Sebevědomě se Hruban natlačil pod koš a po faulu nařízené trestné hody proměnil.

31:31

Vojtěch Hruban snižuje střelou za dva body.

31:19

Blackshear ukázal jak doboru má střelbu z dálky a přidává pro Galatasaray tři body.

30:59

Jerrick Harding byl faulován a naštěstí pro Nymburk proměnil oba nařízené trestné hody.

30:16

Blackshear byl faulován a po jednom proměněném trestném hodu nezačal Nymburk čtvrtou čtvrtinu dobře.

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:15

Sadik Emir Kabaca se zavěsil na koš a navýšil vedení Galatasaraye.

28:57

Dee Bost se v konci třetí čtvrtiny rozstřílel a přidává do svých statistik další trojku.

27:52

Dee Bost odpovídá také trojkou a následně Oncel přidává pro Galatasaray další dva body.

27:20

Lukáš Palyza proměnil svoji střelu v tři body a Nymburk znovu snižuje.

25:41

Kerry Blackshear vystřelil tureckému týmu dva body a ještě po faulu proměnil trestný hod.

25:35

Vojtěch Hruban se trefil za tři body a ještě si vybojoval trestný hod, který následně proměnil.

25:01

Kovář proměnil dva trestné hody a snižuje znovu na rozdíl čtyř bodů.

24:36

DeVaughn Akoon-Purcell si počínal pod košem nekompromisně a znovu navyšuje náskok tureckého týmu.

24:17

Lukáš Palyza trefuje střelu za tři body a rozdíl je rázem už jen čtyřbodový.

23:59

Vojtěch Hruban se skvěle dostal pod koš a krásně proměnil svůj průnik ve dva body.

22:54

Dee Bost dostal k dispozici dva trestné hody a oba hráč tureckého týmu proměnil.

22:39

22:39

Dee Bost sice míč nedostal do koše, ale jen kvůli tomu že zakročil nedovoleně Petr Benda, a tak byl tureckému týmu připsán technický koš.

22:21

Luboš Kovář fauloval Sadika Emir Kabaca a nařízené trestné hody turecký hráč zužitkoval.

22:18

DeVaughn Akoon-Purcell znovu proměňuje dva trestné hody v body a Galatasaray vede o tři body.

21:36

K dvěma bodům přidal DeVaughn Akoon-Purcell ještě jeden z trestného hodu a Galatasaray znovu vede.

20:50

Demetre Rivers k radosti domácích fanoušků vyrovnává úspěšnou střelou za tři body.

20:12

DeVaughn Akoon-Purcell hned ze začátku třetí čtvrtiny dává tureckému týmu náskok tří bodů.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

První polovina zápasu pro Nymburk o všechno nám nabídla 91 bodů. Nymburk se zatím ve vyrovnaném zápase drží svého tureckého soupeře. Domácí se střelecky zlepšili ve druhé čtvrtině a těsně se na Galatasaray dotáhl. Rozdíl po první polovině je tak jen bodový a do druhé poloviny si ho přinese tým z Turecka. Druhá polovina stěžejního zápasu pro Nymburk bude tak ještě hodně zajímavá.

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

19:48

dvanáct sekund do konce odpovídá na Křížův proměněný trestný hod DeVaughn Akoon-Purcell doskokem za dva body.

19:26

Martin Kříž proměnil jeden ze dvou trestných hodů a znovu vede.

19:10

Canberk Kus reaguje a vyrovnává na 44:44.

18:50

Martin Kříž krásně zakončil útok Nymburku a domácí znovu vedou.

18:39

Ross využil výhody trestných hodů a skóre je vyrovnané.

18:09

Po Rossově trojce přichází i trojka Kuse.

18:03

Ross svojí první trojkou v zápase a domácí jsou už na čtyřiceti bodech.

17:28

17:28

Trimble krásnou přesnou střelou otáčí vývoj utkání.

16:39

Blackshear byl faulován Riversem, a dostal tak od rozhodčích výhodu trestných hodů. Oba je proměnil v bod a Galatasaray už prohrává jen o bod.

15:39

Po delší pauze se znovu hraje a Galatasaray si hned připisuje další tři body. Tentokrát se trefil za tři body Kus.

15:03

Rivers ke svým sedmi bodům přidává další dva z trestných hodů a Nymburk už vede o šest bodů.

14:45

Nymburku v této fázi hry trojky padají do koše. Osamocený Hruban si připisuje další tři body do svých statistik.

14:13

Blackshear se chytře nechal faulovat Hrubanem a následné trestné hody s přehledem proměnil.

13:58

Rivers dává další krásnou trojku a domácí tribuny jásají, protože domácí se dostávají do vedení.

12:57

12:56

Martin Kříž zakončil krásnou kombinaci domácích a je vyrovnáno.

12:50

Galatasaray však nechce nic nechat v náhodě a úspěšnou trojku znovu skóre obrací na svou stranu.

12:19

Domácí zatím působí v druhé čtvrtině lépe a přidávají další body, kterými se dostávají do vedení. Připsal si ji Martin Kříž.

10:42

Dobrá kombinace domácích skončila úspěšnou střelou za tři body, kterou si zapsal Palyza.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

10:00

První čtvrtina skončila.

09:08

Ege Arar ukázal s jakou lehkostí zatím Galatasaray hraje a znovu zvyšuje.

08:46

Lukáš Palyza tříbodovým úspěšným pokusem snižuje. Důlěžitý koš pro Nymburk.

08:25

08:25

DeVaughn Akoon-Purcell těsně po trestných hodech Trimbla znovu trefuje koš, a navyšuje tak pro Galatasaraye.

08:22

Melo Trimble si poradil s trestnými hody poradil a přidává do svých statistik další body.

07:10

Kabaca si poradil s oběma trestnými hody a otačí skóre zpět na stranu Galatasaraye.

06:48

Jarrick Harding po pěkné kombinaci zakončuje přesně do koše tureckého klubu a obrací skóre na stranu domácích.

06:16

Luboš Kovář střelou za dva body znovu snižuje a rozdíl už je jen bodový.

05:58

Demetre Rivers si poradil s oběma trestnými hody a snižuje na rozdíl jednoho koše.

05:39

Rivers ukázal jak důležitým hráčem pro Nymburk je a přidává dva body pro český tým.

04:37

Vojtěch Hruban svojí trojkou ubírá z náskoku tureckého celku.

04:30

Trimble využil jeden ze dvou trestných hodů, a hosté tak znovu zvyšují.

04:04

Kabaca ukazuje, že turecký tým do Česka dojel ve velké střelecké pohodě, a navyšuje tak náskok Galatasaraye.

03:11

Akoon-Purcell přidává do svých statistik další body. Tentokrát dva a zvyšuje náskok tureckého týmu.

02:29

Kravish rychle po snížení Nymburku znovu vrací sedmibodový náskok.

01:30

Trimble přidává druhou trojku Galatasaraye v řadě. Turecký tým tak utíká domácím na rozdíl čtyř bodů.

01:03

Akoon-Purcell krásným přesným hodem dostává do vedení hostující Galatasaray.

00:20

Vojtěch Hruban se prosadil jako první v dnešním zápase.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

ERA Basketball Nymburk: Benda, Harding, Hruban, Rivers, Ross, Tůma, Gak, Kovář, Palyza, Rylich, Váňa, Kříž.
Trenér: Aleksander Sekulić

Galatasaray Nef: Bost, Kabaca, Koksal, Kravish, Trimble, Akoon-Purcell, Arar, Aydogan, Blackshear, Kus, Oncel, Yildizoglu.
Trenér: Ertugrul Erdogan

Rozhodčí: Conde (ESP), Gedvilas (LIT), Salins (LAT).

ERA Basketball Nymburk
Nymburk v domácí soutěži drží sérii pěti vítězných zápasů v řadě. V osmnácti zápasech v NBL Nymburk prohrál jen jednou, a to s Opavou o dva body 98:100. V tabulce české nejvyšší soutěže je tedy Nymburk na prvním místě.

V Lize mistrů českému celku patří před poslední zápasem skupiny E druhé místo. Poslední zápas v Lize mistrů sehráli Středočeši s bosenským týmem Igokea. Po polovině zápasu sice Nymburk vedl, ale katastrofální třetí čtvrtina zvrátila zápas na stranu domácího celku z Bosny a Hercegoviny.

Galatasaray Nef
V domácí soutěži patří čtrnáctému týmu minulé sezony Süper Lig čtvrté místo. Tým z Istanbulu vyhrál ze třinácti zápasů osm a zbylých pět prohrál. Poslední zápas proti Afyon Belediye vyhrál Galatasaray suverénně 124:82, když ovládl všechny čtyři čtvrtiny.

V Lize mistrů patří tureckému týmu první místo. Zatím ve skupině E prohrál istanbulský celek jediný zápas a to s řeckým PAOK Soluň. Poslední zápas v basketbalové Lize mistrů sehrál Galatasaray právě se Soluní. V odvetě si Galatasaray počínal lépe než v Řecku a vyhrál 87:75.

Galatasaray 101:85 Nymburk

Všem fanouškům přeji krásný den. Vítám vás při sledování basketbalové Ligy mistrů. Na programu je utkání mezi ERA Basketball Nymburk a Galatasaray Nef.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.