David Vršecký

David Vršecký | foto: Libor Zavoral, ČTK

Trucker Vršecký zakončil program na Nürburgringu druhým místem

• 0
Českému pilotovi Davidu Vršeckému vyšla i v druhém závodním dnu na Nürburgringu především jízda s hendikepem. Na sobotní vítězství navázal druhým místem. V předchozím pohárovém závodě skončil šestý a v průběžné klasifikaci se jezdec stáje Buggyra stále drží na čtvrté pozici. Adam Lacko s vozem MAN dnes získal dva body a celkově je osmý.

V první dnešní jízdě měl Vršecký potíže s technikou. Těsně před startem mu načas zhasl motor a český jezdec se pak musel propracovávat dopředu z deváté pozice. Jízdu s hendikepem, před jejímž začátkem si piloti na prvních osmi místech prohazují pořadí, ale zvládl s přehledem. Nad jeho síly byl pouze Němec Markus Östreich s renaultem.

"Před Nürburgringem jsme tvrdě pracovali a vyplatilo se to," řekl spolupracovníkovi Vršecký, který před víkendovou návštěvou 202.000 diváků předvedl nejlepší výkon sezony. Pochvaloval si, že sobotní vítězství i dnešní druhé místo vybojoval v přímých střetech s lídrem pořadí Antoniem Albacetem a snížil náskok třetího Jochena Hahna. "Jsem spokojený, ale je před námi ještě hodně práce," dodal Vršecký.

Lacko naopak na Nürburgringu neměl šťastný den. V měřeném tréninku skončil hned v prvním kole a kvůli technickým obtížím nenastoupil ani do pohárového závodu. V závěrečné jízdě pak dojel osmý.

výsledky

Čtvrtý závod ME tahačů na Nürburgringu (Německo):
Třetí jízda:
1. Albacete (Šp./MAN) 25:29,482, 2. Östreich (Něm./Renault) -2,100, 3. Levett (Angl./MAN) -4,253, ...6. Vršecký (ČR/Buggyra) -14,552.
Čtvrtá jízda: 1. Östreich 25:38,244, 2. Vršecký -7,957, 3. Albacete -8,826, ...9. Lacko (ČR/MAN) -27,783.
Pořadí ME: 1. Albacete 184, 2. Bösiger (Švýc./Renault) 155, 3. Hahn (Něm./MAN) 142, 4. Vršecký 112, ...8. Lacko 52.