Trophy tým je zatím osmý

G r a n a d a - Osmý je český Trophy tým po prvním dnu motocyklové Šestidenní, která byla v úterý odstartována ve španělské Granadě. Juniorský výběr je zatím ve své kategorii o dvě místa lepší. Pořadatelé mají od úvodního dne potíže s výsledky, a tak oficiální pořadí po úterních čtyřech měřených úsecích bylo zveřejněno až ve etředu. Pořadatelům se totiž proti původním slibům nepodařilo zprovoznit využívání speciálních čipů pro výsledkový servis, a tak jezdci startují bez nich.

Nejlépe si z Trophy týmu vedl Zdeněk Gottvald, který ve třídě dvoutaktů do 125 ccm dojel osmý, ale na prvního Fina Juhu Salminena ztratil jen 35,45 vteřiny. Bronzový medailista z letošního mistrovství světa Roman Michalík byl sice o místo lepší, ale na nejrychlejšího jezdce ztratil téměř minutu. Úvodní den vyšel nejhůře Martinu Malátovi, jehož ztráta 2:04,28 se škrtala. První místo si zatím drží už pouze v pěti jedoucí Finové.

Z juniorů zajel nejlépe Víťa Kuklík, který ztratil 44,32 vteřiny. I ostatní však zajeli s minimálními ztrátami, a tak odstup Čechů na vedoucí Španěly činí jen 1:41,96 min.