Tomeček je v Dakaru už třetí

• 4
Ghat - Tomáš Tomeček drží prapor značky Tatra v Rallye Dakar po odstoupení Karla Lopraise vysoko. V cíli 7. etapy je v tuto chvíli jen deset kamionů, nicméně pořadí na čele, kde Tomeček ční na třetí pozici, se již změní jen těžko. Pilot česko-brazilské stáje Petrobras Lubrax dojel třetí v etapě a na stejnou příčku se probil i v absolutním pořadí. Nejdelší etapu soutěže vyhrál mladší z De Rooyů, Gerardus, s vozem DAF.Lopraisův konec - 7. etapa automobilů a motocyklů

Tomeček ztratil na Nizozemce 24:29 minuty, v celkovém pořadí na něj ztrácí půl hodiny. Rus Čagin s kamazem byl dnes druhý a na stejném místě je i celkově, přičemž na Gerarduse De Rooye mám manko jen dvě a čtvrt minuty.

Nyní, ve 21.25, dorazilo do cíle zkoušky osmnáct kamionů a je mezi nimi i soukromý LIAZ Martina Macík. Debutant Dakaru si vede velmi pěkně, stejně jako včera dojel čtrnáctý s ztrátou bezmála dvou a půl hodin na prvního. Celkově mu patří stejná pozice.