Sebastian Ogier z Toyoty na Safari Rally Kenya

Sebastian Ogier z Toyoty na Safari Rally Kenya | foto: Profimedia.cz

Vstup do Safari rallye zvládl nejlépe Ogier, Prokop je dvanáctý

• 0
Úřadující mistr světa a lídr průběžného pořadí seriálu Sébastien Ogier z Francie vyhrál úvodní rychlostní zkoušku na Safari rallye v Keni. První měřený test africké soutěže, která se do kalendáře MS vrátila po devatenácti letech, ovládli jezdci Toyoty.

Za Ogierem skončil s odstupem tří desetin sekundy Kalle Rovanperä z Finska, třetí byl o další čtyři desetiny zpět Brit Elfyn Evans.

Elitní desítka se na 4,8 km dlouhé erzetě vtěsnala do rozdílu deseti sekund. Martin Prokop, který startuje s vozem kategorie R5, byl dvanáctý. Za Ogierem zaostal o osmnáct sekund. „Bylo skvělé vidět tolik lidí. Skutečný začátek rallye ale bude až zítra,“ řekl Ogier.

V pátek pokračuje osmý díl MS šesti rychlostními zkouškami.