Ředitel Rallye Šumava shání pluhy

26 2005
Klatovy - Tři týdny před zahájením automobilové klatovské Mogul Šumava Rallye absolvuje její organizační ředitel Milan Pospíšil jedno jednání za druhým. Především zajišťuje dostatek automobilů vybavených pluhy. Letos se totiž druhá soutěž českého šampionátu jede o měsíc dříve než v předchozích sezonách a organizátoři očekávají, že podnik bude vyloženě zimní.

"Uzavíráme smlouvy se soukromníky, kteří vlastní techniku potřebnou k tomu, aby byly silnice, po nichž vedou rychlostní zkoušky, sjízdné už od úterý před startem rallye. Nechceme být závislí jen na vozech správy silnic," uvedl Milan Pospíšil. "Rozhodně nebudeme cesty solit a inertním materiálem posypeme jen obzvláště kritická místa."

Zatímco před rokem řada jezdců lamentovala, že ředitelství Šumavy nepovolilo nasazení pneumatik s hroty, letos je situace jiná. O použití gum s hřeby rozhodují jezdci sami.

"Ovšem mohou je použít pouze v případě, že budou silnice pod souvislou vrstvou sněhu nebo ledu. Máme proto přichystaná místa, kde budou moci přezouvat," vysvětlil organizační ředitel soutěže.

Ten předpokládá, že sněhu bude na rychlostních zkouškách dostatek. "Nebude zřejmě jen na okruhovém testu u Činova. Jinak by měl být všude. V únoru nám podle našich zkušeností nehrozí sněhová kalamita, jaká nás potrápila před rokem," mínil Pospíšil.

Nejstarší česká automobilová rallye, letos slaví čtyřicáté narozeniny, nebude mít tentokrát start a cíl na centrálním klatovském náměstí. Startovní a cílová rampa se přesunuje na Domažlickou třídu. "Budeme tam mít více místa pro stany VIP i divácké stany s občerstvením. Objížďka je také jednoduchá," sdělil Pospíšil.

Mogul Šumava Rallye Klatovy je druhým dílem otevřeného mistrovství Česka v automobilových soutěžích a také druhým podnikem nově vypsaného Winter Cupu. Prvním byla rakouská Jänner Rallye. Tu vyhrál přesvědčivě plzeňský Pech s fordem a vykročil k zisku prémie deseti tisíc eur, určené pro nejúspěšnějšího jezdce Winter Cupu.

Pechovi v Rakousku na začátku ledna šlapali na paty domácí piloti v čele s Baumschlagerem, který startoval s "áčkovým" Mitsubishi Lancer. "Rakušané pojedou téměř všichni také u nás. Počítáme, že posádek ze zahraničí bude více než třicet," doplnil Pospíšil.

Autor:

Dakar 2019

Rallye Dakar 2019 probíhá 7. - 17. ledna. Letošní 41. ročník se pořádá výhradně na území Peru. Trasa Rallye Dakar 2019 je rozdělena na 10 etap s celkovou délkou přes 5500 km. Z toho sedm etap se pojede na písku.

Nadcházející etapy:
17. 1. (Pisco - Lima)

Na start letos Dakar přilákal i 26 Čechů. Mezi nimi jsou: Aleš Loprais, Martin Kolomý, Martin Prokop, Martin Macík. Kompletní seznam českých jezdců a přehled etap pro Dakar 2019 najdete zde

SPORT 2019: SP v biatlonu, MS v alpském lyžování, MS v biatlonu, MS v hokeji, MS basketbalistů, MS v ragby, MS v atletice 

Nejčtenější

Když budeš dál takhle válet, vyhraješ celý turnaj, řekla sokyně Kvitové

„Pokud takhle budeš hrát dál, celé to tu vyhraješ,“ vzkázala Rumunka Beguová...

Melbourne (Od našeho zpravodaje) V běhu za základní čárou si Petra Kvitová přehodila raketu z levé ruky do pravé, kterou v tísni...

Ledecká byla ve sjezdu v Cortině sedmnáctá, slaví Siebenhoferová

Česká lyžařka Ester Ledecká sviští po trati sjezdu v Cortině d’Ampezzo.

Poprvé v letošním roce zasáhla Ester Ledecká do bojů ve Světovém poháru v alpském lyžování. V...

Patnáctý pohárový triumf pro Kuzminovou. Češky zcela selhaly

Zleva: Lisa Vittozziová (druhé místo), vítězka Anastasia Kuzminová a Hanna...

Třetím místem v nedělní štafetě v Oberhofu české fanoušky namlsaly na lepší zítřky. Všichni se...

Nový Berdych září na síti. Dělám teď delší kroky, vysvětluje proměnu

Tomáš Berdych slaví na Australian Open postup.

Melbourne (Od našeho zpravodaje) Když si Tomáš Berdych po delší zdravotní dovolené v Praze na Spartě poprvé zkusil servis, udivilo...

Lehce překopl hřiště a všechno věděl, říká o Čechovi někdejší parťák

Jaromír Blažek (vlevo) utěšuje Petra Čecha po prohraném boji o postup do...

VIDEO Po trénincích během reprezentačních soustředěních spolu soutěžili, kdo míč dokopne dál. „Já a nikdo...

Další z rubriky

Proč nejdou radši na oběd. Závodníky nechápu, smál se Klymčiw na Dakaru

Ondřej Klymčiw nás provedl zázemím dakarské rallye

VIDEO Sedmá etapa letošního ročníku rallye Dakar v okolí města San Juan De Marcona, kterou už mají...

Rekordman Peterhansel kvůli zranění spolujezdce Rallye Dakar nedokončí

Stephane Peterhansel během osmé etapy Dakaru

Třináctinásobný vítěz Rallye Dakar Stéphane Peterhansel letošní ročník nedokončí. V předposlední...

Prokop: Je povzbuzující, že s těmi velkými kluky dokážeme držet tempo

Martin Prokop. V druhé polovině Dakaru se bude snažit vylepšit průběžné...

Poprvé a naposledy se za těch 10 dní naobědval. Desítky minut ležel na masážním stole, aby jeho...

Najdete na iDNES.cz