Rallye Monte Carlo opět vyhrál Ogier, elitní desítku uzavřel Kopecký

• 1
Mistr světa Sébastien Ogier vyhrál popáté za sebou Rallye Monte Carlo. Francouzský pilot týmu M-Sport Ford zvítězil s bezmála minutovým náskokem před estonským rivalem Ottem Tänakem a 41. triumfem zahájil útok na šestý titul světového šampiona v řadě. Třetí skončil Tänakův týmový kolega z Toyoty Jari-Matti Latvala z Finska. Tovární jezdec Škody Jan Kopecký obsadil s fabií desáté místo a suverénně ovládl kategorii WRC2.

Ogier v Monackém knížectví triumfoval způsobem start cíl, loňského týmového kolegu Tänaka za sebou nechal po 17 rychlostních zkouškách o 58,3 sekundy.

Tänakovi vyšel skvěle debut za japonskou automobilku, jež měla dvojnásobné zastoupení na stupních vítězů, a to ještě přišla v posledním testu o čtvrté místo, protože další Fin Esapekka Lappi skončil mimo trať a propadl se na sedmou příčku.

Dvě ze čtyř zkoušek v závěrečné etapě vyhrál vicemistr světa Thierry Neuville v hyundai a nakonec obsadil páté místo.

Belgický jezdec od čtvrteční první zkoušky napravoval škody, které napáchal výletem mimo trať, a ke štědrému bodovému zisku, navíc s bonusem za druhé místo v závěrečné power stage, se propracoval z třetí desítky pořadí.

V posledním testu jej porazil jen Brit Kris Meeke z citroënu a uhájil před ním v konečném pořadí desetisekundový náskok.

Rallye Monte Carlo

- úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích

Konečné pořadí (po 17 RZ): 1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 4:18:55,5, 2. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) -58,3, 3. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -1:52,0, 4. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën C3) -4:43,1, 5. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai) -4:53,8, 6. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) -4:54,8, ...10. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -16:43,0.

Průběžné pořadí (po 1 z 13 závodů): 1. Ogier 26, 2. Tänak 18, 3. Latvala 17, 4. Meeke 17, 5. Neuville 14, 6. Evans 8, ...11. Kopecký 1.