Jan Kvěch obsadil na Zlaté přilbě druhé místo.

Jan Kvěch obsadil na Zlaté přilbě druhé místo. | foto: ČTK

Hrdina Zlaté přilby Kvěch si zlomil v polské extralize klíční kost

• 0
Český plochodrážní talent Jan Kvěch si necelý týden po úspěchu ve Zlaté přilbě zlomil klíční kost. Druhý muž pardubického závodu měl pád v pátečním utkání o třetí místo v polské extralize v Zieloné Góře. Kvěch zachytil hned při svém prvním startu hákem o bariéru a skončil na zemi. Ačkoliv ihned vstal a sám odtlačil motocykl, vyšetření prokázalo frakturu klíčku.

Kvěcha, který během pardubického plochodrážního víkendu také obsadil páté místo v juniorském mistrovství světa a třetí ve Zlaté stuze, bude zranění stát prakticky jistě účast v Ploché dráze národů. Mistrovství světa družstev je na programu příští týden v polském Lublinu (17. a 18. října).

Jezdec pražské Markéty Kvěch, který by tam v neděli oslavil 19. narozeniny, byl v širší nominaci na post juniorského náhradníka společně s Petrem Chlupáčem. V konečné sestavě budou dva senioři, o nichž se rozhodne mezi Eduardem Krčmářem, Václavem Milíkem a Josefem Francem, a jeden junior.