Bartosz Zmarzlik se ve švédské Malille stal mistrem světa na ploché dráze.

Bartosz Zmarzlik se ve švédské Malille stal mistrem světa na ploché dráze. | foto: AP

Zmarzlik je mistrem světa na ploché dráze, na trůn se vrací po dvou letech

• 0
Bartosz Zmarzlik z Polska je už potřetí mistrem světa na ploché dráze. Titul získal díky vítězství v předposlední Grand Prix sezony ve švédské Malille. Sedmadvacetiletý jezdec navázal na triumfy z let 2019 a 2020. Loni zaostal o tři body za Rusem Arťomem Lagutou a skončil druhý.

Letos Zmarzlik vyhrál tři z devíti odjetých závodů, dvakrát byl druhý a jednou třetí. Před závěrečnou Grand Prix v Toruni má nedostižný náskok 31 bodů před Dánem Leonem Madsenem, kterého nyní v semifinále postihly technické problémy a skončil sedmý.

„Je to neuvěřitelné. Soustředil jsem se na to celý večer, protože jsem hrozně chtěl vyhrát,“ uvedl Zmarzlik.

Grand Prix Švédska

závod MS na ploché dráze v Malille

1. Zmarzlik (Pol.), 2. Lindgren (Švéd.), 3. Janowski (Pol.), 4. Woffinden (Brit.).

Pořadí MS (po 9 z 10 závodů): 1. Zmarzlik (Pol.) 148, 2. Madsen (Dán.) 117, 3. Dudek (Pol.) 100, ...26. Kvěch (ČR) 1