Dryml poprvé chyběl ve finálové jízdě

Cardiff - Českému plochodrážnímu jezdci Lukáši Drymlovi se v Cardiffu nedařilo. Poprvé v letošním seriálu Grand Prix neuspěl už v boji o semifinále a obsadil konečné deváté místo. Drymlovi se na zaplněném stadionu v Cardiffu nedařily starty. Britskou GP vyhrál Dán Nicki Pedersen.

V čele šampionátu se osamostatnil úřadující mistr světa Tony Rickardsson ze Švédska, který obsadil ve finálové jízdě třetí místo za Australanem Jasonem Crumpem.

Před Drymla se posunul i dnešní vítěz Pedersen, jenž na švédského lídra ztrácí jen tři
body. Drymlův odstup činí deset bodů. Bohumil Brhel v Británii po dvou neúspěšných jízdách skončil třiadvacátý a celkově je jedenadvacátý.

V dramatickém finále ujel všem Pedersen a dojel si pro druhé vítězství v kariéře. Za ním se pořadí několikrát měnilo, ale nakonec se radoval z druhého místa Crump. Třetí Rickardsson si v Cardiffu 'užil', když hned z první jízdy byl diskvalifikován, v
semifinále pak měl pád, když jej sestřelil krajan Andreas Jonsson.

V opakované jízdě se tak tak vyhnul dalšímu pádu, ale postup mu nakonec neunikl, protože do třetice už na start nastoupil pouze s Pedersenem.

Výsledky: 1. N. Pedersen (Dán.) 25, 2. Crump (USA) 20, 3. Rickardsson (Švéd.) 18, 4. Hancock (USA) 15, 5. Adams (Austr.) 13, 6. Nicholls (Brit.) 13, 7. Holta (Nor.) 11, 8. Jonsson (Švéd.) 11, 9. L. Dryml (ČR) 8, 10. Protasiewicz (Pol.) 8, ...23. Brhel (ČR) 1.

Průběžné pořadí: 1. Rickardsson 56, 2. N. Pedersen 53, 3. L. Dryml 46, 4. Adams 42, 5. Hancock 40, 6. Sullivan (Austr.) 38, 7. Crump 36, 8. Holta 35, 9. Gollob (Pol.) a Protasiewicz oba 27, ...21. Brhel 9