Němka Viktoria Rebensburgová se raduje z vítězství v obřím slalomu v domácím Zwieselu | foto: AP

Záhrobskou předčila v obřím slalomu sedmnáctiletá krajanka Pauláthová

• 6
Ani v německém Zwieselu nezlomila Šárka Záhrobská své zlé časy v obřím slalomu. V prvním kole obsadila česká lyžařka 47. příčku, rychlejší byla i její krajanka Kateřina Pauláthová, sedmnáctiletý talent. Generálku na světový šampionát v Garmisch-Partenkirchenu vyhrála olympijská šampionka Viktoria Rebensburgová.

Pauláthová při svém druhém startu ve Světovém poháru obsadila 41. příčku a stejně jako její mnohem slavnější krajanka do druhého kola nepostoupila. Na trati byla o téměř sekundu rychlejší než Záhrobská, která skončila v pátek pátá ve slalomu. V polovině závodu ztrácela Pauláthová na vedoucí Němku 3,32 sekundy a Záhrobská 4,17.

Rebensburgová zvládla i druhé kolo a připsala asi druhý triumf v SP v kariéře. "Vyhrát je vždycky skvělé. Už se nemůžu dočkat, až začne mistrovství světa," řekla Rebensburgová.

Na druhou příčku se z deváté pozice po prvním kole posunula Federica Brignoneová z Itálie, třetí skončila Rakušanka Kathrin Zettelová. "Lepší přípravu před šampionátem jsem si přát nemohla," komentovala dvacetiletá Brignoneová nejlepší výsledek v kariéře. "V první jízdě jsem nebyla soustředěná a špatně objížděla branky. Ve druhém kole jsem všechno změnila a myslela jsem jenom na rychlost. Vyplatilo se to," dodala.

Federica Brignoneová
Kathrin Zettelová

Ve Zwieselu dojela v obřím slalomu na druhém místě Federica Brignoneová (vlevo), třetí byla Kathrin Zettelová

Na startu se objevila také Američanka Lindsay Vonnová, která kvůli následkům pádu v tréninku vynechala páteční slalom. Dvojnásobná světová šampionka z roku 2009 se nakonec podělila o 18. příčku. "Jela fantasticky. Sice trochu zpomalovala, ale v obřím slalomu je na tom dobře. Stačí, když pojede celý závod na doraz," řekl trenér americké reprezentace Alex Hoedlmoser.

Obří slalomu se měl jet původně už v pátek, postupně byl ale kvůli velkému větru přesunut až na neděli. Start prvního kola byl navíc o dvě hodiny zpožděn.

"Museli jsme pořád čekat, protože organizátoři byli zoufalí a chtěli, aby se závodilo za každou cenu," uvedl Hoedlmoser. "Takže třeba Lindsey a Julia Mancusová teď jedou rovnou trénovat super-G a sjezd. Několik dní nebudou mít přestávku a to zrovna není ideální příprava na mistrovství," prohlásil.

Obří slalom žen ve Zwieselu

1. Rebensburgová (Něm.) 1:36,96 (45,82+51,14), 2. Brignoneová (It.) 1:37,49 (47,44+50,05), 3. Zettelová 1:37,85 (47,00+50,85), 4. Görglová (obě Rak.) 1:37,93 (46,69+51,24) a Marmottanová (Fr.) 1:37,93 (47,27+50,66), 6. Fischbacherová (Rak.) 1:38,04 (47,27+50,77), 7. Poutiainenová (Fin.) 1:38,28 (46,67+51,61), 8. Curtoniová (It.) 1:38,33 (48,27+50,06), 9. Prefontaineová (Kan.) 1:38,37 (48,29+50,08), 10. Worleyová (Fr.) 1:38,48 (46,56+51,92), ...41. Pauláthová 49,14, 47. Záhrobská (obě ČR) 49,99 - vyřazeny v 1. kole.

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 5 z 8 závodů): 1. Worleyová 358, 2. Rebensburgová 335, 3. Poutiainenová 216, 4. Görglová a Hölzlová (Něm.) obě 200, 6. M. Rieschová (Něm.) 190.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 28 závodů): 1. M. Rieschová 1256, 2. Vonnová (USA) 1100, 3. Görglová 678, 4. Poutiainenová 616, 5. Mancusová (USA) 574, 6. Mazeová (Slovin.) 515, ...35. Záhrobská 122.