Rakušan Raich se musel v Lake Louise spokojit s druhým místem.

Rakušan Raich se musel v Lake Louise spokojit s druhým místem. | foto: Reuters

Super-G v kanadském Lake Louise vyhrál domácí lyžař Osborne-Paradis

• 0
Vítězem superobřího slalomu Světového poháru v Lake Louise v Kanadě se stal domácí lyžař Manuel Osborne-Paradis před Rakušany Benjaminem Raichem a Michaelem Walchhoferem. Petr Záhrobský se do bodované třicítky nevešel.

Závod na 20 minut přerušil pád jiného Kanaďana Johna Kucery, který má podle prvních informací zřejmě zlomenou levou nohu.

Zraněného Kuceru, letošního mistra světa ve sjezdu, musel po pádu z trati odnést vrtulník. "Je to velmi smutná záležitost. John je lídrem našeho týmu, byl v senzační formě. V únoru je olympiáda..." řekl zdrcený šéf kanadských lyžařů Max Gartner v televizním rozhovoru.

Kanaďané přesto závod opanovali, za vítězným Osbornem-Paradisem obsadili Erik Guay čtvrté a Robbie Dixon páté místo. Druhý Raich ztratil na vítěze 24 setin sekundy.

Pětadvacetiletý Osborne-Paradis si připsal druhý triumf v SP. Dosud sbíral úspěchy výhradně ve sjezdu, v němž se šestkrát dostal na stupně vítězů a letos v březnu v Kvitfjellu zvítězil. V super-G byl nejlépe třináctý.

"Věděl jsem, že jsem byl docela rychlý, ale zároveň tam bylo hodně chyb," podivoval se Osborne-Paradis svému triumfu. "Zlepšil jsem se v obřím slalomu a těžím z toho i v super-G," dodal.

Záhrobský ztratil na vítězného Kanaďana 3,17 sekundy a obsadil 44. místo.

Výsledky

Super- G mužů: 1. Osborne-Paradis (Kan.) 1:32,93, 2. Raich -0,24, 3. Walchhofer (oba Rak.) -0,62, 4. Guay -0,75, 5. Dixon (oba Kan.) -0,79, 6. Janka (Švýc.) a Theaux (Fr.) oba -0,86, 8. Ligety (USA) -0,94, 9. Defago -0,95, 10. Cuche (oba Švýc.) -0,99, ...44. Záhrobský -3,17, Bank (oba ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 34 závodů): 1. Cuche 226, 2. Raich 165, 3. Janka 160, 4. Kostelič (Chorv.) 135, 5. Ligety 125, 6. Osborne-Paradis 115, ...67. Bank 7.