Štafety v Davosu do desítky nedoběhly

Davos - Českým štafetám se nepovedly nedělní závody Světového poháru. Muži i ženy se nedostali mezi nejlepších deset týmů v cíli a obsadily shodně jedenáctá místa. Mezi muži byli na 4x 10 kilometrů nejrychlejší Švédové ve složení Urban Lindgren, Mathias Fredriksson, Niklas Jonsson a Per Elofsson. Ženskému závodu na polovičních tratích vládla norská čtveřice Tina Bayová, Bente Martinsenová, Hilde Pedersenová a Vibeke Skofterudová.

Švédy k výhře vytáhl až na posledním úseku vedoucí muž Světového poháru Elofsson, který vybíhal až pátý. Na trati však náskok soupeřů stáhl a ve finiši porazil Rusko o 2,2 vteřiny. Třetí skončili Norové.

Martin Koukal skončil první úsek dvanáctý, po něm se blýskl Lukáš Bauer a posunul tým na šesté místo. Jenomže Jiří Mágal klesl zpět na dvanácté místo a Petr Michl v závěrečném úseku vylepšil umístění českých běžců jen o jednu pozici.

Jedenadvacet vteřin za vítěznými Norkami doběhla první štafeta Ruska a za ní třetí ruské kvarteto.

Češky ve složení Kamila Rajdlová, Kateřina Neumannová, Kateřina Hanušová a Helena Balatková ztratily v konkurenci patnácti štafet na vítězky 2:22 minuty.

Muži 4x10 km: 1. Švédsko (Lindgren, Fredriksson, Jonsson, Elofsson) 1:39:42,0, 2. Rusko (Denisov, Ivanov, Vilisov, Bolšakov) -2,2, 3. Norsko I (Estil, Jevne, Alsgaard, Hetland) -6,3, 4. Itálie -12,2, 5. Německo -35,6, 6. Norsko II -1:16,3... 11. Česká republika (Koukal, Bauer, Magál, Michl) -3:32,5.

Žen 4x5 km: 1. Norsko (Bayová, Skariová, Pedersenová, Skofterudová) 55:33,8, 2. Rusko I (Jegorovová, Baranovová, Lazutinová, Čepalovová) -21,3, 3. Rusko III (Sidkovová, Moskalenková, Buruhinová, Ščastlivá) -1:08,1, 4. Itálie -1:08,2, 5. Finsko -1:18,3, 6. Kazachstán -1:33,6... 11. Česká republika (Rajdlová, Neumannová, Hanušová, Balatková) -2:22,4.