Norský lyžař Kjetil Jansrud na trati superobřího slalomu v Lake Louise. | foto: AP

Nor Jansrud ovládl v Lake Louise i superobří slalom, Bank nebodoval

• 0
Nor Kjetil Jansrud vyhrál v Lake Louise úvodní superobří slalom v nové sezoně Světového poháru, navázal tak na sobotní triumf ve sjezdu a ujal se vedení v celkovém hodnocení seriálu. Český lyžař Ondřej Bank na body opět nedosáhl, skončil na 35. místě.

Ve více než dvacetistupňovém mrazu skončil druhý se ztrátou 29 setin vteřiny Rakušan Matthias Mayer, na třetím místě byl o další dvě setiny zpět Ital Dominik Paris.

Bank, který v této disciplíně obsadil deváté místo na olympijských hrách v Soči, zajel podle mezičasu výborně horní část trati, a i když bez větší chyby dojel až do cíle, za nejlepšími nakonec zaostal. Na nejrychlejšího muže závodu nabral manko 2,11 sekundy, na body mu scházelo 29 setin. V sobotním sjezdu byl na 32. místě a k bodům mu chybělo devět setin.

V superobřím slalomu Bank v kariéře bodoval jen jednou, před čtyřmi lety byl třicátý v Beaver Creeku. Tam se jede příští týden.

Olympijský vítěz Jansrud si připsal třetí vítězství ve Světovém poháru v této disciplíně a páté celkově a ujal se vedení v průběžném hodnocení.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise

Muži

Superobří slalom: 1. Jansrud (Nor.) 1:32,02, 2. Mayer (Rak.) -0,29, 3. Paris (It.) -0,31, 4. Striedinger -0,32, 5. Franz -0,35, 6. Reichelt (všichni Rak.) -0,42, 7. Osborne-Paradis (Kan.) -0,51, 8. Clarey (Fr.) -0,57, 9. Hudec (Kan.) -0,60, 10. Küng (Švýc.) -0,67, ...35. Bank (ČR) -2,11.

Pořadí superobřího slalomu SP (po 1 ze 7 závodů): 1. Jansrud 100, 2. Mayer 80, 3. Paris 60, 4. Striedinger 50, 5. Franz 45, 6. Reichelt 40.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 38 závodů): 1. Jansrud 216, 2. Hirscher (Rak.) 180, 3. Dopfer (Něm.) 120, 4. Osborne-Paradis 116, 5. Paris 110, 6. Kristoffersen (Nor.) 100, ...75. Krýzl (ČR) 6.