francouzský sdruženář Jason Lamy Chappuis

francouzský sdruženář Jason Lamy Chappuis | foto: AP

Sdruženář Churavý byl ve Val di Fiemme patnáctý, vyhrál Lamy Chappuis

• 0
Pavel Churavý se 15. místem v závodě Světového poháru v severské kombinaci v italském Val di Fiemme postaral o nejlepší český výsledek v sezoně. Vyhrál francouzský favorit Jason Lamy Chappuis a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Churavý za dobrým výsledkem vykročil už v dopolední skokanské části, po níž mu díky výkonu 125,5 metru patřila devátá příčka. Při běhu na deset kilometrů musel absolvovat v novém závodu zvaném penalty race jedno trestné kolo a do cíle dorazil s mankem 58 vteřin na Lamyho Chappuise, který si připsal čtvrtý triumf v sezoně.

Dařilo se také Tomáši Slavíkovi, který si 19. místem vylepšil dosavadní maximum v sezoně, kterým byla 26. příčka z Lillehammeru a Oberstdorfu. Bodoval i čtyřiadvacátý Miroslav Dvořák.

Dosavadním maximem českých sdruženářů v sezoně bylo Dvořákovo 18. místo z Lillehammeru. Churavý byl až do dneška nejlépe devatenáctý v Ramsau.

VÝSLEDKY

SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme (Itálie): 1. Lamy Chappuis (Fr.) 26:58,6, 2. Kircheisen (Něm.) -5,3, 3. Kokslien (Nor.) -5,4, 4. Frenzel (Něm.) -6,3, 5. A. Watabe (Jap.) -11,0, 6. Riessle -12,9, 7. Rydzek (oba Něm.) -19,6, 8. Gruber (Rak.) -26,2, 9. Moan (Nor.) -38,7, 10. Pittin (It.) -39,8, ...15. Churavý -58,8, 19. Slavík -1:12,1, 24. Dvořák (všichni ČR) -1:47,7.

Průběžné pořadí SP (po 13 z 23 závodů): 1. Lamy Chappuis 856 b., 2. Pittin 674, 3. A. Watabe 573, 4. Edelmann (Něm.) 467, 5. Kokslien 464, 6. Frenzel 433, ...35. Churavý 42, 39. Dvořák a Slavík oba 29, 46. Vodseďálek (všichni ČR) 13.