VÍTĚZNÉ GESTO. Marcel Hirscher po slalomu v Kitzbühelu.

VÍTĚZNÉ GESTO. Marcel Hirscher po slalomu v Kitzbühelu. | foto: Reuters

Paralelní slalom Světového poháru v Moskvě ovládli Hirscher a Dürrová

• 0
Paralelní slalom Světového poháru v Moskvě vyhrál rakouský lyžař Marcel Hirscher a díky šestému vítězství v sezoně si upevnil první místo v průběžném pořadí. V závodě žen se z nečekaného prvního triumfu v kariéře radovala Němka Lena Dürrová. Čeští zástupci v závodě pro 16 lyžařů a lyžařek chyběli.

Obhájce velkého Křišťálového glóbu Hirscher v ruské metropoli ve finále porazil Andrého Myhrera ze Švédska, třetí skončil Chorvat Ivica Kostelič. Třiadvacetiletý Rakušan má nyní v pořadí SP celkově 18. vítězství v kariéře náskok 214 bodů před druhým Akselem Lundem Svindalem z Norska, který v Moskvě nestartoval.

Překvapením skončil závod žen, v jehož finále jednadvacetiletá Dürrová porazila Veroniku Velezovou-Zuzulovou. Slovenská lyžařka tak přišla o možnost navázat na triumf z novoročního paralelního slalomu v Mnichově.

"Byla to velká zábava. S klasickým a obřím slalomem to nejde srovnávat, ale takhle jsem se dlouho nebavila," řekla po první výhře v kariéře Dürrová, jejímž nejlepším dosavadním výsledkem byla tři šestá místa.

SP ve sjezdovém lyžování v Moskvě

Paralelní slalom

Muži: 1. Hirscher (Rak.), 2. Myhrer (Švéd.), 3. Kostelič (Chorv.), 4. Neureuther, 5. Dopfer (oba Něm.), Byggmark (Švéd.), Chodounsky (USA) a Grange (Fr.), 9. Johansen (Nor.), Herbst (Rak.), Mölgg (It.), Chorošilov (Rus.), Haugen (Nor.), Hörl (Rak.), Gross (It.) a Feller (Rak.).

Pořadí slalomu (po 8 z 11 závodů): 1. Hirscher 800, 2. Neureuther 616, 3. Myhrer 442, 4. Kostelič 375, 5. Mölgg 280, 6. Pinturault (Fr.) 264, ...32. Krýzl (ČR) 39.

Průběžné pořadí SP (po 26 z 38 závodů): 1. Hirscher 1135 b., 2. Svindal (Nor.) 921, 3. Neureuther 776, 4. Ligety (USA) 736, 5. Kostelič 705, 6. Pinturault 570, ...86. Krýzl (ČR) 39.

Ženy: 1. Dürrová (Něm.), 2. Velez-Zuzulová (SR), 3. Shiffrinová (USA), 4. Holdenerová (Švýc.), 5. Mazeová (Slovin.), Poutiainenová (Fin.), Hansdotterová (Švéd.) a Kirchgasserová (Rak.), 9. Geigerová (Něm.), Sorokinová (Rus.), Hospová, Daumová, Thalmannová (všechny Rak.), Pietiläová-Holmnerová (Švéd.), Phelanová (Kan.) a B. Schildová (Rak.).

Pořadí slalomu (po 8 z 11 závodů): 1. Shiffrinová 528, 2. Mazeová 495, 3. Velez-Zuzulová 435, 4. Hansdotterová 395, 5. Poutiainenová 354, 6. Höflová-Rieschová (Něm.) 279, ...21. Záhrobská (ČR) 109.

Průběžné pořadí SP (po 26 z 37 závodů): 1. Mazeová 1694 b., 2. Höflová-Rieschová 806, 3. Vonnová (USA) 740, 4. Fenningerová 704, 5. Zettelová (obě Rak.) 697, 6. Shiffrinová 638, ...50. Záhrobská 109.