Tomáš Portyk

Tomáš Portyk | foto: AP

Portyk je počtvrté za sebou českým mistrem v letní severské kombinaci

• 0
Tomáš Portyk s přehledem ovládl letní mistrovství republiky v severské kombinaci v Liberci a získal už čtvrtý titul za sebou. Úspěšně k němu vykročil v páteční skokanské soutěži na Ještědu a vedoucí pozici dnes uhájil v běhu na 10 km na kolečkových lyžích ve Vesci.

Také další medailové příčky obsadili závodníci Dukly Liberec: druhý skončil Lukáš Daněk, třetí byl dorostenec Petr Šablatura.

Do běžecké části už nenastoupili Miroslav Dvořák, Jan Vytrval ani nejlepší junior David Zemek, neboť po návratu ze zahraničního soustředění prodělávají virózu. Juniorský mistr světa Ondřej Pažout má za sebou operaci ramena.

„Tomáš Portyk vyhrál naprosto zaslouženě, i když ve skoku měl ještě určité rezervy. Je to v současnosti jasný lídr našeho družstva, který v přípravě vše poctivě odtrénoval. Českou jedničkou byl i na letní Grand Prix, kde mu nevyšel jen poslední závod,“ uvedl v tiskové zprávě reprezentační trenér Marek Šablatura.

Letní MČR v severské kombinaci v Liberci

1. Portyk 23:50,5, 2. Daněk -1:07,7, 3. Šablatura (všichni Dukla Liberec) -5:01.