Thomas Alsgaard

Thomas Alsgaard vede druhou norskou štafetu za vítězstvím v závodu Světového poháru v Davosu. | foto: Reuters

Druhá norská štafeta zvítězila

Davos - Na desátém místě skončilo snažení české štafety běžců na lyžích při Světovém poháru ve Švýcarsku. Na trati 4x 10 kilometrů zvítězila druhá norská čtveřice, když Thomas Alsgaard ve finiši přebruslil o čtyři desetiny vteřiny Itala Cristiana Zorziho, norské áčko proběhlo cílem třetí pět vteřin za vítězi.

Čeští reprezentanti Martin Koukal, Lukáš Bauer, Jiří Magál a Tomáš Tempír obsadili desáté místo se ztrátou přes dvě a půl minuty. Nejlépe si vedl Bauer, jenž na druhém klasickém úseku zaběhl osmý čas.

4x10 km: 1. Norsko II (Aukland, Bjonviken, Hetland, Alsgaard) 1:38:57,8 hod., 2. Itálie (Di Centa, Schwienbacher, Piller-Cottrer, Zorzi) -0,4, 3. Norsko I (Hjelmeset, Estil, Skjeldal, Bjervig) -5,4, 4. Německo -43,2, 5. Rusko -1:26,2, 6. Švédsko - 1:32,3, ...10. Česká republika (Koukal, Bauer, Magál, Tempír) -2:33,4.