Češi v Karpaczi nijak nenadchli

K a r p a c z - Český sdruženář Patrik Chlum obsadil dvacáté místo na mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování, které hostí polské středisko Karpacz. Závod, jehož závěrečný běh na 10 kilometrů byl kvůli hustému sněžení přeložen ze středy na dnešek, vyhrál Japonec Kobajaši. Další čeští reprezentanti Dušan Kožíšek, Tomáš Slavík a Zdeněk Máka se seřadili na 40. až 42. pozici. Mezi juniory v závodě na 10 kilometrů klasickou technikou byl z českých běžců nejúspěšnější Václav Švub, který obsadil 14. pozici se ztrátou necelé minuty na vítěze Horntvendta z Norska.

Oldřich Hakl skončil o tři místa níže, Michal Schreiber byl osmadvacátý. Závod žen vyhrála Švédka Anderssonová, nejlepší z českých juniorek byla na 37. místě Petra Markelová. Závod družstev ve skocích na lyžích vyhráli Finové před Rakouskem a Německem. České kvarteto Pavel Fízek, Jan Mařoch, František Vaculík a Lukáš Hlava skončilo deváté.

Výsledky
Severská kombinace:
1. Kobajaši (Jap.), 2. Tallus (Fin.) - 8,5, 3. Kreiner (Rak.) -14,7, ...20. Chlum -4:05,2, 40. Kožíšek - 6:11,4, 41. Slavík -6:15,3, 42. Máka (všichni ČR) -6:20,6.
Běh, junioři km klasicky: 1. Horntvendt (Nor.) 29:00,2, 2. Troškin (Rus.) -3,1, 3. Jauhojarvi (Fin.) -14,9, ...14. Švub - 59,7, 17. Hakl -1:10,6, 28. Schreiber -1:42,8, 60. Novák -3:08,0.
Juniorky - 5 km klasicky: 1. Anderssonová (Švéd.) 15:42,6, 2. Manninenová (Fin.) -1,4, 3. Hölmbergová (Švéd.) -11,2, ...37. Markelová -1:51,8, 41. Smutná -2:02,4, 47. Michálková -2:09,0, 55. Hallová -2:22,1.
Skoky - družstva: 1. Finsko, 2. Rakousko, 3. Německo, ...9. ČR (Fízek, Mařoch, Vaculík, L. Hlava).