Eva Samková

Eva Samková | foto: AP

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

• 6
Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové. Druhá česká závodnice Vendula Hopjáková vypadla ve čtvrtfinále.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Závod SP ve snowboardcrossu v Big White

Muži: 1. Sommariva (It.), 2. Dusek (Rak.), 3. Leith (USA), ...44. Koudelka, 47. Kubičík (oba ČR).
Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Sommariva 2500, 2. Hämmerle (Rak.) 2160, 3. Grondin (Kan.) 1940, ...49. Kubičík 42, 50. Koudelka 35,8.

Ženy: 1. Brockhoffová (Austr.), 2. Moioliová (It.), 3. Guliniová (USA), ...5. Samková, 15. Hopjáková (obě ČR).
Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Moioliová 3600, 2. Brockhoffová 2900, 3. Samková 2210, ...16. Hopjáková 520.