Vedoucí celky venku zaváhaly

• 3
Praha - Dva vedoucí celky ve středečním 19. kole interligy házenkářů klopýtly. Hráče Frýdku-Místku nezachránila ani skvělá střelba Kováře a prohráli na palubovce třetí Dukly Praha, která se mohla především ve druhém poločase spolehnout na lepší obranu, 22:25. Soutěž ovšem Frýdek-Místek stále vede o šest bodů. Druhá Karviná totiž podlehla Novým Zámkům vysoko 18:28. Slovenský tým deklasoval obhájce titulu, oslabeného výprodejem hráčů, díky dobré obraně a výbornému výkonu brankáře Meluše.

Dukla Praha - Frýdek-Místek 25:22 (11:11)
Dukla rozhodla o svém vítězství kvalitnější obrannou hrou ve druhém poločase. Hostům nepomohla ani skvělá střelba Kováře.
Nejvíce branek: Zemánek a Nocar po 5, Čurda 5/1 - Kovář 12/5, Sklenák 3. Rozhodčí: Konečný, Ondráš. Sedmimetrové hody: 2/1 - 6/5. Vyloučení: 3:8. Diváci: 300.

Nové Zámky - Karviná 28:18 (15:3)
Nové Zámky deklasovaly obhájce titulu, oslabeného výprodejem hráčů, díky dobré obraně a výbornému výkonu brankáře Meluše.
Nejvíce branek: Stráňovský 9 - Konečný 5, Bednařík 4, Horák 3. Rozhodčí: Beňo, Rančík. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/4. Vyloučení: 4:3. ČK: Mrožek (Karviná). Diváci: 850.

Allrisk Praha 4 - Farmakol Prešov 27:25 (14:10)
Utkání měli od počátku ve své režii domácí, kteří ve 22. minutě druhého poločasu vedli o sedm branek a tak dostali šanci náhradníci. Soupeř situace využil a ztrátu snížil. Díky skvělému výkonu brankáře Štochla a Halčaře na křídle domácí nakonec vyhráli.
Nejvíce branek: Halčař 8, Větrovec, Vtípil, Hladký a Kovář po 3 - Gruca 9, Huňady, Radčenko a Tumidalský po 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/3 - 6/6. Vyloučení: 5:6. Diváci: 150.

MŠK Považská Bystrica - ŠKP Sečovce 29:19 (13:10)
Po velmi dobrém úvodu, ve kterém domácí získali náskok o několik branek, se s přibývajícími minutami přizpůsobili hře hostí. Ve druhém poločase zabrala obrana a z rychlých protiútoků si Považská Bystrica postupně vytvořila dostatečné vedení.
Nejvíce branek: Stoklasa 10/6, Tallo 5 - Servátka 7, Seman 5/4, Rusin 4. Rozhodčí: Bábel, Baďura. Sedmimetrové hody: 8/6 - 4/4. Vyloučení: 6:8. Diváci: 600.

1. MHK Košice - ŠKP Bratislava 22:23 (11:13)
Nejvíce branek:
Krab 7, Justus 5 - Piteĺka 6, Suchý, Fekete, Nižnan po 4. Rozhodčí: Hippík, Šubák. Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/3. Vyloučení: 4:7. Diváci: 500.

1. Radegast SKP Frýdek-Místek 17 14 1 2 518:401 29
2. HC Baník Karviná                   15 11 1 3 432:368 23
3. HC Dukla Praha                     17 10 2 5 468:400 22
4. MŠK Považská Bystrica          17 8 2 7 447:425 18
5. 1. MHK Košice                        18 8 2 8 450:460 18
6. Allrisk CAC Praha 4                17 7 3 7 413:420 17
7. TJ Štart Nové Zámky              17 8 1 8 415:439 17
8. ŠKP Bratislava                        18 6 3 9 426:463 15