Momentka z finále Českého poháru házenkářů Jičín - Hranice.

Momentka z finále Českého poháru házenkářů Jičín - Hranice. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Oslabený Jičín v Hranicích padl, medaile se ztrácí v nedohlednu

• 1
Přestože teoretická šance ještě žije, házenkáři Jičína už mohou s velkou pravděpodobností zapomenout na to, že v letošním ročníku domácí nejvyšší soutěže získali medaili. V 6. kole finálové skupiny o první až šesté místo totiž prohráli v 21:26 v Hranicích a na jejich třetí příčku ztrácejí čtyři kola před koncem propastných sedm bodů.

Domácí se proti oslabenému soupeři (chyběli dlouhodobě zranění Zeman a Vocásek) dostali do vedení hned ve druhé minutě a do 20. minuty si vytvořili nejprve pětibrankové, pak dokonce sedmibrankové vedení.

Náskok pak i přes snahu hostů udržovali až do konce, když se na tom nejvíce podíleli Čadra se Stržínkem. Jičín se domácím nejvíce přiblížil ve chvíli, kdy snížil na 21:17.

Jičínu se naděje na medaili posunula do teoretické roviny, Hranice totiž mají lepší vzájemné zápasy a nesměly by tak do konce soutěže získat ani bod, a Jičín by naopak musel získat maximum možných bodů.