S Ruskami postoupily z druhého místa domácí mistryně světa z Francie a třetí Černá Hora, jejichž vzájemný zápas dopadl lépe pro výběr pořadatelské země (25:20).
Černohorky začnou příští fázi bez bodu, další členové nové skupiny I mají dva body. Ze skupiny A do ní jako vítěz postoupilo Srbsko po výhře 30:25 nad Dánskem. Švédky porazily 23:22 Polsko, pro které turnaj bez zisku jediného bodu skončil.
Ve středu se rozhodne o složení skupiny II. Český tým postoupí v případě vítězství nad Německem a musí pak ještě spoléhat na to, že úřadující mistryně Evropy z Norska získají alespoň bod v utkání s Rumunskem.
Mistrovství Evropy házenkářek ve Francii |
Skupina A (Nantes):
2. Lagerqvistová,4. Hagmanová,5. Hagmanová,7. Hagmanová,15. Gustinová,21. Blomstrandová,21. Blohmová,29. Strömbergová,30. Mässingová,30. Blomstrandová,31. Sandová,32. Almová,34. Gulldénová,40. Gustinová,43. Sandová,45. Blomstrandová,51. Mellegårdová,53. Blomstrandová,54. Blohmová,56. Almová,57. Hagmanová,58. Robertsová
2. Grzybová,5. Grzybová,8. Drabiková,23. Grzybová,25. Zychová,31. Kobylińská,34. Achruková,35. Kobylińská,40. Kobylińská,42. Matuszczyková,43. Labudová,45. Drabiková,49. Grzybová,52. Achruková,53. Grzybová,55. Kudłaczová-Glocová,56. Grzybová,57. Kudłaczová-Glocová
Idéhnová, Bundsenová – Almová, Blohmová, Blomstrandová, Gulldénová, Gustinová, Hagmanová, Jacobsenová, Lagerqvistová, Lundströmová, Mässingová, Mellegårdová, Robertsová, Sandová, Strömbergová.
Gawliková, Płaczeková – Achruková, Drabiková, Grzybová, Janiszewská, Kobylińská, Kudłaczová-Glocová, Labudová, Matuszczyková, Rosiaková, Sobiechová, Urtnowská, Woloszyková, Zychová.
Rozhodčí: Marin, Garcia Serradilla (oba ESP)
2. Jörgensenová,4. Jensenová,8. Hansenová,9. Tranborgová,10. Jensenová,11. Heindahlová,12. Jensenová,15. Nielsenová,18. Nielsenová,19. Hansenová,21. Jensenová,24. Pedersenová,29. Jörgensenová,41. Höjlundová,44. Tranborgová,45. Jörgensenová,46. Hansenová,50. Jensenová,53. Wollerová,56. Nielsenová,57. Jörgensenová,59. Wollerová,60. Wollerová
2. D. Cvijićová,3. Lavková,4. Stoiljkovičová,6. D. Radojevičová,8. Lekičová,11. Lekičová,15. Lekičová,17. Pop-Lazičová,18. Pop-Lazičová,20. Krpez-Slezaková,21. Lavková,22. Lavková,25. Stoiljkovičová,25. Pop-Lazičová,33. Stoiljkovičová,34. Krpez-Slezaková,36. Lekičová,38. Lekičová,41. Krpez-Slezaková,43. Lekičová,47. D. Cvijićová,48. Lavková,53. Stoiljkovičová,56. Lekičová,58. Krpez-Slezaková,59. Lekičová
Reinhardtová, Toftová – Nielsenová, Dornonville de la Courová, Grigelová, Hansenová, Heindahlová, Höjlundová, Iversenová, Jensenová, Jörgensenová, Offendalová, Pedersenová, Tranborgová, Wollerová.
Čoličová, Tomaševičová – D. Cvijićová, Dmitrovičová, Kovačevićová, Krpez-Slezaková, Lavková, Lekičová, Nikoličová, Pop-Lazičová, D. Radojevičová, T. Radojevičová, Radosavljevičová, Stevinová, Stoiljkovičová, Vukajlovićová.
Rozhodčí: Covalciuć A. – Covalciuć I.
Konečná tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Srbsko | 3 | 2 | 0 | 1 | 84:73 | 4 |
2. | Švédsko | 3 | 2 | 0 | 1 | 74:73 | 4 |
3. | Dánsko | 3 | 2 | 0 | 1 | 83:80 | 4 |
4. | Polsko | 3 | 0 | 0 | 3 | 69:84 | 0 |
Skupina B (Nancy):
1. Kuzněcovová,7. Managarovová,8. Managarovová,9. Vjachirevová,10. Kuzněcovová,12. Senová,13. Makejevová,14. Kuzněcovová,15. Makejevová,16. Dmitrijevová,18. Makejevová,22. Samochinová,28. Sudakovová,34. Dmitrijevová,35. Managarovová,36. Makejevová,39. Makejevová,42. Kočetovová,44. Kočetovová,45. Samochinová,47. Kočetovová,48. Kočetovová,49. Malašenková,56. Kočetovová,59. Skorobogatčenková,60. Skorobogatčenková,60. Kočetovová
2. Zuličová,2. Amonová,4. Grosová,6. Stanková,8. Grosová,18. Vučková,20. Grosová,27. Beganovičová,27. Mavsarová,29. Stanková,31. Stanková,32. Grosová,33. Zuličová,35. Grosová,38. Stanková,41. Barićová,42. Stanková,44. Grosová,49. Grosová,50. Beganovičová,58. Beganovičová,60. Grosová,60. Stanková
Sedojkinová, Trusovová – Frolovoá, Dmitrijevová, Kuzněcovová, Kočetovová, Makejevová, Malašenková, Petrovová, Samochinová, Senová, Skorobogatčenková, Snopovoá, Sudakovová, Vjachirevová, Managarovová.
Vojnovičová, Zecová – Amonová, Abinaová, Beganovičová, Barićová, Ferfoljaová, Grosová, Krhlikarová, Mavsarová, Pišeková, Stanková, Vučková, Zabjeková, Zuličová, Čajková.
40. Dmitrijevová
Rozhodčí: Tzaferopoulos, Bethmann (oba Řecko)
2. Flippesová,3. Zaadiová,5. Dembeleová,6. Flippesová,11. Lacrabereová,12. Zaadiová,16. Lacrabereová,17. Kanorová,18. Kanorová,21. Zaadiová,23. Coataneaová,25. Nze Minková,26. N'Gouanová,30. Nze Minková,31. Nze Minková,34. Zaadiová,36. Lacrabereová,39. Dembeleová,51. Nze Minková,53. Zaadiová,54. Zaadiová,56. Nze Minková,60. Foppaová
7. Mehmedovićová,13. Rajčičová,13. Radičevičová,15. Bulatovićová,20. Despotovičová,29. Grbičová,33. Jaukovičová,35. Despotovičová,35. Radičevičová,37. Radičevičová,39. Ramusovičová,41. Raicevičová,44. Radičevičová,48. Mehmedovićová,50. Mehmedovićová,54. Jaukovičová,55. Jaukovičová,60. Raicevičová
Glauserová, Leynaudová – Ayglon Saurinaová, Coataneaová, Dembeleová, Edwigeová, Flippesová, Foppaová, Houetteová, Kanorová, Lacrabereová, N'Gouanová, Niakateová, Nze Minková, Pineauová, Zaadiová.
Nenezićová, Rajčičová – Brnovičová, Bulatovićová, Bulatovićová, Despotovičová, Grbičová, Jaukovičová, Mehmedovićová, Klikovačová, Pavičevičová, Premovičová, Radičevičová, Ramusovičová, Raicevičová, Ujkičová.
Rozhodčí: Horváth, Marton (oba HUN)
Konečná tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Rusko | 3 | 2 | 0 | 1 | 77:75 | 4 |
2. | Francie | 3 | 2 | 0 | 1 | 78:67 | 4 |
3. | Černá Hora | 3 | 1 | 0 | 2 | 79:81 | 2 |
4. | Slovinsko | 3 | 1 | 0 | 2 | 82:93 | 2 |