Karviná uniká soupeřům

• 2
Praha - Druhý tým interligy házenkářů Frýdek-Místek podlehl ve třicátém kole v dramatickém utkání na palubovce Zubří 29:30. Naopak vedoucí Karviná zvítězila nad nejhorším mužstvem Západní skupiny Duklou Praha vysoko 33:21 a získala na prvním místě tříbodový náskok. Allrisk s vypětím sil uhájil třetí pozici před Zubřím díky těsné výhře 20:19 v Plzni.

Karviná - Dukla Praha 33:21 (17:10)
Karvinští hráči byli po všech stránkách lepší než mladý tým Dukly, který hrál nesoustředěně a zakřiknutě. V závěru prvního poločase domácí vstřelili čtyři branky za sebou a vedli 17:8. Ve druhé půli dal karvinský trenér Ivan Hargaš příležitost všem hráčům z lavičky. Náskok vedoucího týmu soutěže přesto ještě
vzrostl.
Nejvíce branek: Bednařík, K. Heinz a Vašek po 5 - Zemánek 7, Jícha a Křížek po 3. Rozhodčí: Čanda, Brunovský. Sedmimetrové hody: 2/1 - 6/3. Vyloučení: 3:5. Diváci: 600.

Zubří - Frýdek-Místek 30:29 (13:12)
Domácí začali lépe a s velkým přispěním brankáře Struhaly vedli až do 25. minuty. Poté získali lehce navrch hosté, ale Zubří nakonec o gól první poločas vyhrálo. Po přestávce si domácí tým vypracoval náskok až o čtyři branky. V závěrečných třech minutách sice Frýdek-Místek snížil na rozdíl jednoho gólu, ale domácí hráči vítězství uhájili.
Nejvíce branek:
Kiriljuk 11/1, Lančí 9, Kuzo 5/2 - Berka 10, Valo 7/1, Kovář 5/4. Rozhodčí: Karlubík, Struhár. Sedmimetrové hody: 5/3 - 6/5. Vyloučení: 8:6. Diváci: 1000.

Plzeň - Allrisk Praha 19:20 (7:10)
Ve vyrovnaném utkání plném technických chyb na obou stranách byli nakonec šťastnější hosté. Hlavním strůjcem nejtěsnějšího vítězství byl Hladký, který dal osm branek, z toho čtyři ze sedmimetrových hodů.
Nejvíce branek: Větrovec, Špalek po 5, Čurda 3/1 - Hladký 8/4, Vtípil a Ťupa 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/4. Vyloučení: 2:2. Diváci: 200.

Nové Zámky - Povážská Bystrica 26:22 (16:10)
V prvním poločase udávalo tón hry družstvo Nových Zámků, které mělo velkou oporu v brankáři Trepkovi. Domácí získali v úvodní půlhodině šestigólový náskok. Povážské Bystrici vyšel vstup do druhé půle a a po šesti minutách snížila na rozdíl dvou gólů. Soupeř však dokázal odpovědět třemi brankami po sobě a do konce zápasu už  měl průběh pod kontrolou.
Jančo a Stráňovský po 5, Mokrýš a Mészáros po 4 - Gruca a Kukučka po 5, Opoldík a Vicena po 4. Rozhodčí: Kohout, Dolejš. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/1. Vyloučení: 8:7. ČK: Korňan (Povážská Bystrice). Diváci: 750.

Bratislava - Sečovce 35:25 (13:11)
Po vyrovnaném prvním poločase domácí převýšili hosty v útoku i obraně a jasně zvítězili.
Tallo 8, Hlavtur a Lužák 7 - Pavel Jano, Bondal, Schmied po 5. Rozhodčí: Ondráš, Konečný. Sedmimetrové hody: 0 - 3/3. Vyloučení: 2:2. Diváci: 300.

MHK Košice - TOPVAR Topoľčany 34:22 (16:12)
Hráči Košic měli od začátku navrch a naplno se jejich převaha projevila ve druhém poločase, v němž dovolili soupeři vstřelit jen deset branek. Hlavní oporou vítězů byl Justus, jenž dal jedenáct gólů.
Nejvíce branek: Justus 11/3, Zaťko a Kleis 7 - Ševčík 4/2, Sivák 4, Matuščík 3. Rozhodčí: Beňo, Rančík. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3. Vyloučení: 6:8. Diváci: 200.