Košice - Dukla: Krempa a Saloka

Košice - Dukla: Krempa a Saloka - Marek Saloka z Košic a Daniel Krempa z Dukly Praha (vlevo) v utkání házenkářské interligy. | foto: ČTK

Karviná dál kraluje interlize házenkářů

Karviná, Košice - Házenkáři Karviné zvýšili ve 12. kole interligy svůj náskok na čele tabulky, protože ona jejich pronásledovatelé, Dukla i Prešov, prohráli. Pražský celek podlehl Košicím, Prešov doma o jediný bod nestačil na celek Nových Zámků. Stejně bodů jako nejlepší slovenský celek má po vítězství nad Frýdkem-Místkem tým Allrisk Praha.

Baník Karviná - SHK Louny 31:21 (16:10)
Házenkáři Karviné potvrdili roli favorita jednoznačně přehráli Louny. Obhájci titulu nováčky soutěže od počátku přehrávali, i když nastoupili bez pěti hráčů základního kádru, a nakonec zvítězili o deset gólů 31:21.
Karvinští duel využili jako dobrou přípravu na Ligu mistrů, v níž v neděli hrají proti francouzskému Chambery. Ve druhém poločase domácí trenér Jiří Ekrt dal příležitost všem hráčům ze střídačky.
Nejvíce branek: Sobol, R. Brůna po 5, Laclavik a Bednařík po 4 - Sochor, Urban po 5, Klimek 4. Rozhodčí: Bělka, Samek. Sedmimetrové hody: 7/4 - 2/1. Vyloučení: 1:6. Diváci: 600.

HC Cement Hranice - ŠKP Bratislava 39:28 (18:16)
Nejvíce branek:
Bergendi 9, Valášek a Drabík po 7 - Pitelka 12/3, Čermák 5, Fekete 2. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Sedmimetrové hody: 6/3 - 5/4. Vyloučení: 3:5. ČK: Kozlov, Bičaník (oba Bratislava). Diváci: 555.

Košice - Dukla Praha 28:23 (14:10)
Domácí házenkáři měli od začátku zápasu převahu a v druhém poločasu vedli dokonce o devět branek.
Nejvíce branek: Kleis 5, Kraus, Štefanisko, Justus a Schmiedt po 4 - Hrubý 7, Větrovec 5, Krempa a J. Kotrč po 3. Rozhodčí: Beňo, Rančík. Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/3. Vyloučení: 4:1. Diváci: 300.

HK Sokol Kostelec na Hané - HC Zubří 31:25 (15:15)
V prvním poločase bylo utkání vyrovnané. Po změně stran se po zaváhání domácích dostali hosté do vedení, ale domácí šňůrou pěti branek otočili a postupně zvyšovali svůj náskok.
Nejvíce branek: Vařák 8/1, Veselý 7/1, Kovařík 4 - Mičkal 7, Hrachovec 5, Řezníček 4. Rozhodčí: Dušek, Smekal. Sedmimetrové hody: 2/2 - 0. Vyloučení: 6:6. ČK: 1:1. Diváci: 500.

Allrisk Praha - HC Frýdek Místek 27:24 (12:10)
Domácí házenkáři si od počátku udržovali náskok dvou branek, i když na obou stranách byla v prvním poločase hra velmi opatrná. V druhé polovině zápasu domácí lépe využívali střelecké šance a ve velmi vyrovnaném a rychlém tempu jej dotáhli do vítězného konce.
Nejvíce branek: Brabec 6, Ťupa a Hladký po 5 - Kraus 11, Berka 8, Krahulík 2. Rozhodčí: Pešek, Pokorný. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2. Vyloučení: 7:2. ČK: Kubec, Vraný (Allrisk). Diváci: 150.

MŠK Považská Bystrica - MŠK Hlohovec 38:10 (17:5)
Nejvíce branek: Ďuriš 7, Zaťko 5 - Frťala 4/3, Fázik 2. Rozhodčí: Dragula, Gedeon. Sedmimetrové hody: 6/3 - 5/3. Vyloučení: 6:6. Diváci: 400.

Trnava - Sečovce 32:25 (14:11)
Šulc 9/2, Lužák 9 - Frajkor 7/3, Meluš 5. Vyloučení: 6:7. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3. ČK: 0:1. Rozhodčí: Karlubík, Struhár. Diváci: 750.

Tatran Prešov - Start Nové Zámky 32:33 (13:14)
Domácí se ani tentokrát nedokázali zbavit komplexu z Nových Zámků a výtečného brankáře Meluše. Od začátku zápasu prešovští házenkáři tahali za kratší konec a hosté dokázali soustředěným úsilím dotáhnut duel k těsnému vítězství.
Nejvíce branek: Huňady 9, Kukučka 6/1, Zatko 3 - Jančo 10/2,
Galla 9, Martin Stranovský 4. Rozhodčí: Němček, Nagy. Sedmimetrové hody: 7/3 - 5/2. Vyloučení: 7:7. ČK: Mojzes za 3 vyloučení. Diváci: 1000.

1. Karviná                12 11 0 1 377:330 22
2. Dukla Praha            12 9 0 3 374:295 18
3. Prešov                 12 8 1 3 361:317 17
4. Allrisk Praha          12 8 1 3 333:299 17
5. Nové Zámky             12 8 0 4 360:332 16
6. Košice                 12 7 1 4 330:323 15
7. Pov. Bystrica          11 7 0 4 326:263 14
8. Frýdek-Místek          12 7 0 5 385:341 14