Pevná obrana Michalovců (ilustrační foto).

Pevná obrana Michalovců (ilustrační foto). | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Michalovce mají v interlize třetí výhru, český šampion začal vítězně

• 1
Stoprocentní bilanci mají zatím házenkářky Michalovců v novém ročníku interligy. Vyhrály i třetí zápas a v neúplné tabulce jsou v čele. Teprve svůj první duel odehrál český šampion z Poruby a do nové sezony vstoupil vítězně. Ze zisku prvních bodů se radují slávistky.

Poruba doma zdolala Šalu 31:28, i když ještě v poločase prohrávala o čtyři góly. Činila se hlavně letní posila Poznarová, která nastřílela celkem deset branek.

Stejnou střeleckou bilanci ve druhém kole měla Martinková z Mostu, který vyhrál v Jindřichově Hradci 28:21. Domácím nepomohl k úspěchu skvělý vstup do zápasu, po němž vedly 5:0, ani nová posila Malťanka Desjardinsová.

Neúplnou tabulku interligy vedou Michalovce, které si snadno porazily se Zlínem oslabeným řadou odchodů a zvítězily 30:18. Poslední je Písek, který po ztrátě klíčových hráček neuspěl ani ve třetím utkání. V Olomouci podlehl jasně 17:33.

Házenkářky Slavie zvítězily v druhém kole interligy v Senci 27:20 a zisk prvních bodů v sezoně je vynesl na šesté místo tabulky. Slovenský celek i podruhé prohrál a je desátý.

Pražanky si začaly budovat náskok hned v úvodních minutách zápasu. Domácí hráčky se dokázaly jen nakrátko přiblížit (9:10), do přestávky ale měl hostující celek čtyřbrankový náskok zpět a ve druhé půli už si vedení hlídal.

Domácí házenkářky se o lepší výsledek připravily především velkým množstvím technických chyb, které slávistky nekompromisně trestaly. Především Klára Černá s Martinou Jonášovou družstvo střelecky táhly a zasloužily se o konečné sedmibrankové vítězství Slavie.

Ženská nejvyšší soutěž bude mít stejnou podobu jako mužská. To znamená, že odpadne play-off. Po základní části společné pro české a slovenské týmy, se čtyři nejvýše postavené celky z Česka střetnou dvoukolově doma a venku o titul, přičemž body z dlouhodobé části jim zůstanou. Zbylé čtyři celky budou hrát o záchranu s bonusem 4, 3, 2 a 1 bodu podle svého postavení v tabulce.